Eurowizja to widowisko, w którym nigdy nie brakowało dziwacznych występów. Wystarczy wspomnieć o hard rockowym show „potwornego” zespołu Lordi, który wygrał dla Finlandii konkurs w 2006 roku, o porywającym performansie w wykonaniu występującej rok później w barwach Ukrainy Verki Serduchki, czy też wspominanych do dziś wśród miłośników konkursu popisach „Słowianek” Cleo i Donatana z 2014 roku. W tym roku do stale powiększającego się grona eurowizyjnych cudaków dołączył duet Subwoolfer.

Wilki, banany i garnitury, czyli Norwegia na Eurowizji 2022

Praktycznie co roku powtarzamy sobie, ze w kontekście Eurowizji z pewnością już nic nas nie dziwi. I wtedy pojawiają się tacy artyści jak oni. Wykonawcy tanecznego kawałka „Give That Wolf A Banana” wystąpili na eurowizyjnej scenie w kostiumach składających się z eleganckich, czarnych garniturów oraz.. żółtych, upodabniających ich do wilków masek. Oficjalnie wiadomo o nich niewiele. Duet został założony w 2021 roku i ma na swoim koncie tylko jeden utwór.


Na potrzeby startu w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji muzycy kryjący się pod pseudonimami Keith i Jim podzielili się jedynie z mediami fikcyjną historią, z której wynika, że powstali 4,5 miliona lat temu na księżycu. Internauci jednak szybko wpadli na tropy, które dość jasno wskazały, kto tak naprawdę tworzy ten intrygujący duet.

Subwoolfer – Sam Ryder potwierdził, kto kryje się pod żółtą maską

Duża część osób interesujących się Eurowizją i rynkiem muzycznym już od jakiegoś czasu twierdziła, że w barwach Norwegii na tegorocznej Eurowizji wystąpił potajemnie Ben Adams. Czterdziestoletni wokalista znany był dotychczas przede wszystkim jako członek brytyjsko-norweskiego zespołu A1. Co ciekawe, fani muzyka rozpoznali go nie tylko po głosie. Artystę zdradził też... samochód. W dniu, w którym nagrywano zapasowy występ reprezentanta Norwegii przed halą H3 Arena w norweskim Fornebu wypatrzono bowiem zarejestrowane na jego nazwisko Porsche.

Krążące od dłuższego czasu plotki potwierdził właśnie Sam Ryder. Reprezentant Wielkiej Brytanii, który na Eurowizji w Turynie zajął drugie miejsce, w środę był gościem audycji „Magic Breakfast”. W rozmowie z Ronanem Keatingiem i Harriet Scott autor hitu „Space Man” zdradził, że przypuszczenia dziennikarzy i internautów są jak najbardziej prawidłowe.

Tak, to absolutnie był on. Ben jest legendą - powiedział.

Okazuje się, że Sam Ryder natknął się na Bena Adamsa w strefie gastronomicznej dla uczestników Eurowizji.

Widziałem, jak bierze sobie croissanta w bufecie i pomyślałem sobie: „Chwila, co ty tutaj robisz?” - relacjonował.

Zobacz także:

Choć był bardzo zaskoczony tym niespodziewanym spotkaniem, reprezentant Wielkiej Brytanii absolutnie nie dał tego po sobie poznać.

Nie miałem okazji go o to zapytać, bo nie chciałem zdradzać, że wiem kim jest - dodał.


Nie wszyscy jednak od początku typowali Bena Adamsa. Część osób przekonana była bowiem, że za Subwoolfer stoją autorzy zwariowanego przeboju „The Fox (What Does the Fox Say?)” z 2013 roku. Przypomnijmy, że są nimi pochodzący z Norwegii komicy występujący pod nazwą Ylvis, czyli bracia Vegard i Bård Ylvisåker.

Dodajmy, że wciąż nie została ujawniona tożsamość drugiego członka duetu Subwoolfer.

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.