Eurowizja to wydarzenie, które co roku z zapartym tchem śledzą miliony ludzi na całym świecie. Kilka lat temu Europejska Unia Nadawców zrobiła nawet ogromny ukłon w stronę miłośników Eurowizji z Australii, umożliwiając im dołączenie do grona państw biorących czynny udział w konkursie. Choć przez lata impreza określana była mianem festiwalu kiczu i tandety, dziś na eurowizyjnej scenie znów coraz częściej pojawiają się utalentowani artyści z ciekawymi utworami, którym daleko do eurowizyjnych koszmarków z przełomu lat 90. i 2000. Sprawdzamy, która z 25 finałowych propozycji ma największe szansę na zdobycie Grand Prix 66. Konkursu Piosenki Eurowizji. Jak na tle konkurencji wypada reprezentujący Polskę Krystian Ochman?

Kto wygra Eurowizję 2022? Oto faworyci bukmacherów

Oczy najbardziej zapalonych fanów Eurowizji w ostatnich dniach skierowane są nie tylko na halę Palasport Olimpico w Turynie, ale także na... strony bukmacherskie. Nie da się bowiem ukryć, że w ostatnich latach wyjątkowo trafnie wskazywano tam kraje z największymi szansami na końcowe zwycięstwo. Czego się więc stamtąd dowiadujemy?

Od kilku tygodni lider zakładów jest jeden. Mowa oczywiście o reprezentującym Ukrainę zespole Kalush Orchestra z utworem „Stefania”. W momencie powstawania tego artykułu, a więc na dobę przed startem finałowego koncertu, bukmacherzy dają Ukrainie aż 60% szans na wygraną. W Top 5 znalazły się także: Wielka Brytania, Szwecja, Włochy i Hiszpania. Polska aktualnie typowana jest do zajęcia szóstego miejsca.

Eurowizja 2022 – kogo najczęściej słuchają internauci?

Zgoła inaczej jednak wygląda zestawienie najpopularniejszych eurowizyjnych utworów w internetowych serwisach muzycznych. Ukraina, czyli absolutny faworyt bukmacherów, znajduje się tam nie tylko poza podium, ale i poza Top 5. Na Spotify niepodzielnie rządzą za to Mahmood & Blanco z Włoch – wynik „Brividi” to już ponad 82 miliony odtworzeń. Dla porównania ukraiński kawałek ma na liczniku aktualnie „jedynie” 7,6 miliona streamów.

Na drugim miejscu w rankingu Spotify plasuje się reprezentująca Szwecję ulubienica internautów, czyli Cornelia Jakobs z kawałkiem „Hold Me Closer” (ponad 18 milionów odtworzeń), a podium zamyka Holandia, czyli piosenkarka występująca pod pseudonimem S10 z kawałkiem „De Diepte”. Na kolejnych miejscach znalazły się Hiszpania i Norwegia. 

Dodajmy, że „River” Krystiana Ochmana zajmuje w tym zestawieniu 11. miejsce (3,6 miliona odtworzeń), tuż za utworem „Jezebel” popularnego zespołu rockowego The Rasmus , który w tym roku występuje w barwach Finlandii (prawie 4,6 miliona odtworzeń).

O tym, kto ostatecznie wygra Eurowizję 2022 przekonamy się w sobotę wieczorem po ogłoszeniu wyników głosowania jury i publiczności.

Zobacz także:

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.