Jeszcze nigdy żadne państwo nie wygrało Eurowizji dwa lata z rzędu. Co ciekawe, taka sytuacja dotychczas miała miejsce jedynie w dziecięcej wersji konkursu, gdy rok po roku Grand Prix dla Polski zdobyły Roksana Węgiel i Viki Gabor. Ogromne szanse na dokonanie tego niesamowitego wyczynu, ale już na dorosłej Eurowizji, mają w tym roku Włochy. Nie jest bowiem tajemnicą, że reprezentujący w tym roku Italię duet Mahmood & Blanco od dłuższego czasu rządzi w notowaniach bukmacherów i fanowskich rankingach.

Eurowizja 2022: kim są Mahmood & Blanco z Włoch?

Mahmood, a właściwie Alessandro Mahmoud, to postać, której raczej nie trzeba przedstawiać miłośnikom i miłośniczkom Konkursu Piosenki Eurowizji. Urodzony 12 września 1992 roku w Mediolanie wokalista o egipsko-sardyńskich korzeniach otarł się o zwycięstwo na Eurowizji 2019. W finale zdobył w sumie aż 472 punkty i ostatecznie zajął drugie miejsce, przegrywając o włos (a ściślej rzecz biorąc o 26 punktów) z reprezentującym Holandię Duncanem Laurencem.

Dzięki udanemu występowi w Tel Awiwie autor hitu „Soldi” zyskał rzeszę wiernych fanek i fanów na całym kontynencie. Po paru latach przerwy postanowił więc jeszcze raz spróbować swoich sił w tej emocjonującej muzycznej rywalizacji. Na tegorocznym festiwalu w Sam Remo, który pełni rolę włoskich preselekcji do Eurowizji, nie wystąpił jednak sam. 

Znany i lubiany przez eurowizyjnych maniaków Mahmood połączył siły z jedną z największych sensacji włoskiej sceny muzycznej ostatnich lat. Mowa o zaledwie dziewiętnastoletnim Riccardo Fabbriconim, występującym pod pseudonimem Blanco.

Choć obaj artyści na co dzień specjalizują się w nieco innych gatunkach muzycznych, z myślą o swoim wspólnym występie stworzyli emocjonalną i świetnie eksponującą ich wokalne umiejętności balladę pt. „Brividi”. Kawałek okazał się strzałem w dziesiątkę. Mahmood & Blanco nie tylko wygrali San Remo, ale też pobili dzienny rekord odtworzeń na włoskim Spotify. Aktualnie ich utwór ma w Italii status poczwórnej platyny i podbija zagraniczne listy przebojów. Piosenka już jest przebojem m.in. w Izraelu, Litwie, Luksemburgu, Holandii i Szwajcarii.

Czy Mahmood & Blanco faktycznie powtórzą sukces zespołu Maneskin? O tym przekonamy się już w maju. Póki co, zobaczcie klimatyczny teledysk do „Brividi”.

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach. 

Zobacz także: