Eurowizja 2022 zbliża się wielkimi krokami. Już za niecałe dwa miesiące na scenie w hali widowiskowo-sportowej Palasport Olimpico w Turynie zaprezentują się wykonawcy z 40 krajów, w tym z Polski. Za nami oficjalna prezentacja wszystkich piosenek, dzięki czemu możemy się już przekonać, jak na tle konkurencji wypada Krystian Ochman ze swoim utworem „River”. Zdaniem bukmacherów – naprawdę nieźle!

Eurowizja 2022 – wszystkie piosenki

Wszystkie utwory walczące o Grand Prix 66. Konkursu Piosenki Eurowizji są już dostępne w popularnych serwisach muzycznych i platformach streamingowych. Jednokrotne przesłuchanie po kolei każdej kompozycji zajęłoby wam w sumie równo dwie godziny. Z pomocą jak zwykle ruszył na szczęście oficjalny kanał Eurowizji w serwisie YouTube (Eurovision Song Contest). We wtorek pojawił się tam bowiem trwający tylko nieco ponad 22 minuty skrót wszystkich konkursowych kompozycji.


Wśród tegorocznych propozycji znalazły się zarówno emocjonalne ballady (m.in. Azerbejdżan, Włochy) taneczne kompozycje gotowe do podboju europejskich dyskotek (Austria, Czechy, Izrael) i pop-rockowe kawałki (Bułgaria, Dania czy Finlandia, którą reprezentuje znany zespół The Rasmus). Prym wśród tzw. eurowizyjnych freaków w tym roku zdecydowanie wiedzie z kolei reprezentujący Norwegię z piosenką „Give That Wolf a Banana” duet Subwoolfer, występujący w garniturach, rękawiczkach i... wilczych, jaskrawożółtych maskach.

Eurowizja 2022 – kto wygra zdaniem bukmacherów?

Po tym jak 19 lutego Krajowe Eliminacje zwyciężył Krystian Ochman z patetycznym i eksponującym jego imponujące wokalne umiejętności kawałkiem „River”, Polska znalazła się na drugim miejscu notowania bukmacherów. Wyżej od naszego kraju plasowały się wówczas jedynie Włochy, które w tym roku reprezentuje duet Mahmood & Blanco z poruszającą balladą „Brividi”.


Od tamtej pory zaszło jednak sporo zmian. Swoich reprezentantów wyłoniły bowiem ostatnio kraje, które szybko wyprzedziły Polskę w bukmacherskich zestawieniach. Zdaniem ekspertów duże szanse na wygraną mają m.in. Cornelia Jakobs ze Szwecji, Sam Ryder z Wielkiej Brytanii oraz Amanda Tenfjord z Grecji.

Ogłoszenie reprezentantów kolejnych państw to jednak nie wszystko, co znacząco wpłynęło na kursy. Od kilku tygodni pierwsze miejsce na liście faworytów do zwycięstwa na Eurowizji 2022 okupuje bowiem Kalush Orchestra z Ukrainy. Na wysoką pozycję tego wykonawcy oczywiście wpłynęły aktualne wydarzenia za naszą wschodnią granicą.

Top 10 wg bukmacherów na ten moment przedstawia się następująco:

Zobacz także:

  1. Ukraina
  2. Włochy
  3. Szwecja
  4. Wielka Brytania
  5. Grecja
  6. Polska
  7. Norwegia
  8. Hiszpania
  9. Holandia
  10. Australia

Myślicie, że sytuacja polityczna faktycznie aż tak bardzo odbije się na wynikach tegorocznej Eurowizji?

---

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.