Damiano David to jeden z najbardziej hot wokalistów nie tylko we Włoszech, ale również w całej Europie. Z muzyką jest związany od lat. Jednak światową sławę zdobył w 2021 roku, gdy grupa Måneskin, której jest liderem, zwyciężyła w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji. Widzki oraz widzowie pokochali głos, look, a także (rockowy) styl pochodzącego z Rzymu artysty. Co więcej, zaczęli interesować się jego życiem prywatnym. Przez około pięć lat Damiano David był w związku z Giorgią Soleri, czyli włoską modelką, influencerką i aktywistką walczącą o prawa kobiet. Informacje o rozstaniu, którymi główny zainteresowany całą sprawą podzielił się na początku czerwca 2023, zaskoczyły (nie tylko) jego fanki oraz fanów. Ze względu na zmianę statusu związku przypominamy historię ich miłości. 

Damiano David ma dziewczynę? Wszystko, co wiemy o Giorgii Soleri 

Po finale 65. Konkursu Piosenki Eurowizji wiele osób podejrzewało, że Damiano David jest w związku z Victorią De Angelis, czyli koleżanką z zespołu. Artyści świetnie się razem dogadują na scenie i poza nią, poza tym w sieci można znaleźć wiele zdjęć, na których pozują razem. Jednak w rzeczywistości łączy ich „tylko” przyjaźń. W mediach pojawiły się również doniesienia, według których lider Måneskin spotyka się z modelką Drusillą Gucci, ale i one okazały się nieprawdziwe. Niemniej jednak po popularnym konkursie okazało się, że serce Damiano Davida było zajęte. Popularny, a zarazem ultra przystojny wokalista odnalazł wtedy szczęście u boku Giorgii Soleri

Giorgia Soleri ma około 28 lat i urodziła się w Mediolanie. Natomiast od kilku lat mieszka w Rzymie. Zawodowo zajmuje się modelingiem – ma na swoim koncie udział w wielu kampaniach reklamowych oraz profesjonalnych sesjach zdjęciowych. Może się także pochwalić popularnością w mediach społecznościowych. Jej profil na Instagramie (@giorgiasoleri_) obserwuje ponad 824 tysięcy osób z całego świata, w tym Chiara Ferragni, czyli jedna z najpopularniejszych blogerek na świecie. 

Partnerka Damiano Davida jest też feministką i aktywistką walczącą o prawa kobiet. Udziela się zwłaszcza w kwestii wulwodynii i endometriozy, na którą sama choruje. Influencerka ma na swoim koncie sukcesy w walce z systemem zdrowia, który lekceważy ból i cierpienie, jakiego doświadczają osoby z macicami. 

Jakiś czas temu mówiono również o tym, że Giorgia Soleri stoi za stworzeniem nazwy zespołu, którego liderem jest Damiano David. Powód? Modelka ma duńskie korzenie, a måneskin w języku duńskim oznacza światło księżyca. Warto jednak wspomnieć, że to tylko plotki. Przodkowie Giorgii Soleri – owszem – pochodzą z Danii. Ale za wymyślenie nazwy włoskiej grupy odpowiada wspomniana już basistka zespołu Victoria De Angelis.

Giorgia Soleri napisała książkę

Na początku maja 2022, premierę miała powieść autorstwa Soleri „La signorina Nessuno”, która opowiada o miłości, jak i walce o samą siebie. Z opisu publikacji dowiadujemy się, że przeplatają się w niej poezja, proza ​​i ilustracje. Tym samym okazuje się, że Giorgia jest nie tylko zaangażowaną działaczką na rzecz praw kobiet i popularną influencerką, ale także ma talent pisarski! Oczywiście Damiano nie krył wtedy swojej dumy z partnerki i nie omieszkał kilka razy na swoim instagramowym koncie, zwłaszcza na Instagram Stories podzielić się ze swoimi fankami i fanami informacjami na temat publikacji. 

Damiano David i Giorgia Soleri – historia związku

Damiano David i Giorgia Soleri bardzo długo utrzymywali swój związek w tajemnicy. Spostrzegawcze fanki oraz fani domyślili się jednak, że łączy ich „coś więcej”, ponieważ publikowali w mediach społecznościowych (na czele z TikTokiem) zdjęcia i wideo wykonane w tych samych miejscach. Dodatkowo Giorgia Soleri była jedną z nielicznych osób, które Damiano David obserwował na Instagramie. Poza tym należała do grona, któremu regularnie lajkuje posty (#zazdro). Niestety nie wiadomo, kiedy dokładnie wokalista i modelka zaczęli się spotykać, a także jak i gdzie się poznali. Niechętnie mówili o tym, co ich łączy (a właściwie łączyło).

Zobacz także:

Damiano David i Giorgia Soleri – zaręczyny

Niedawno Damiano David zrobił jednak wyjątek – w maju 2021 roku pokazał na Instagram Stories zdjęcie, na którym przytula siedzącą na jego kolanach ukochaną. Okazja ku temu była wyjątkowa. A mianowicie: zaręczyny. Damiano David poprosił Giorgię Soleri, by została jego żoną. Po prawie czterech latach jak można powiedzieć „nie”? – napisał lider zespołu Måneskin na zdjęciu. 

Damiano David i Giorgia Soleri – ślub

W 2021 roku mówiło się, że Damiano David i Giorgia Soleri planują ślub, który miał się odbyć w 2022 roku. Z tego, co wiemy, nic takiego nie miało miejsca. Być może, o ile naprawdę były takie plany, zajętość obojga sprawiła, że musieli przesunąć ceremonię. A może odbyła się ona w tajemnicy? 

Damiano David i Giorgia Soleri na Instagramie

Damiano David oraz Giorgia Soleri są aktywni w mediach społecznościowych, na czele z Instagramem, jak również z TikTokiem. Regularnie publikują nowe posty na swoich profilach. Jednak ich wspólne zdjęcia to rzadkość. Stories, za pośrednictwem którego Damiano David poinformował o zaręczynach, jest jednym z nielicznych. Kolejną relacją piosenkarz podzielił się „dopiero” na początku 2022 roku. Na selfie w lustrze Damiano David i Giorgia Soleri wyglądają na bardzo szczęśliwych, poza tym zakochanych w sobie. Podobnie jak na zdjęciach, którymi lider zespołu Maneskin podzielił się wiosną tego roku. Ale z tobą wszystko jest zabawniejsze – stwierdził w opisie postu.

Damiano David i Giorgia Soleri – wspólne zdjęcia

Jak wspominałyśmy oraz wspominaliśmy, Damiano David i Giorgia Soleri bardzo dbali o swoją prywatność. Jednak na początku marca 2022 roku pojawili się na premierze książki „X” autorstwa Valentiny Miry i zostali razem sfotografowani. Kilka zdjęć z wydarzenia znajdziecie w naszej galerii (na dole strony).

Damiano David i Giorgia Soleri – miłość do kotków

Lidera grupy Måneskin i Giorgię Soleri łączyła także miłość do zwierząt, a zwłaszcza do kotów. Niedawno do dwóch kociaków (Legolas, w skrócie Lego, i Bidet, imię tego drugiego wzięło się ponoć od tego, że pierwszego dnia w domu Giorgii i Damiano utknął w tym właśnie urządzeniu sanitarnym!), które mieszkają z nimi od dawna, dołączył śliczny biały kociak po przejściach, który otrzymał imię Ziggy Stardust. Giorgia i Damiano nie mogli pozostać obojętni na los zwierzaka, o którym dowiedzieli się za pośrednictwem mediów społecznościowych i bez wahania postanowili stworzyć mu dom.

Damiano David i Giorgia Soleri – rozstanie

Niestety nie wiadomo, z kim koty zamieszkają (albo już zamieszkały) po rozstaniu. No właśnie: rozstanie. W czerwcu 2023 Damiano David wydał oświadczenie na Instagramie, a właściwie Instagram Stories, za pośrednictwem którego poinformował o zakończeniu związku z Giorgią Soleri. Zdecydował się na ten krok po tym, jak do sieci trafił filmik, na którym całuje się z inną dziewczyną, a fanki oraz fani posądzili go o niewierność. Jak sam przyznał, do zdrady nie doszło, ponieważ kilka dni przed tym zdarzeniem oficjalnie został singlem. 

Jest mi bardzo przykro, że to nagranie zostalo opublikowane. Nie tak chcieliśmy pokierować tą sytuacją i to jest mój błąd. Razem z Giorgią zdecydowaliśmy się rozstać kilka dni temu, więc nie doszło tu do żadnego rodzaju zdrady. Mam nadzieję, że cała sytuacja nie wpłynie negatywnie na wizerunek Giorgii i że ten delikatny w naszym życiu czas zostanie uszanowany – napisał Damiano David na Instagramie.

Kulisy rozstania (w tym konkretny powód) nie zostały ujawnione. Poza tym nie wiadomo, w jakich relacjach pozostają główni zainteresowani całą sprawą. Wszystko wskazuje na to, że teraz Damiano David i Giorgia Soleri najbardziej potrzebują spokoju.