Damiano David to jeden z najgorętszych wokalistów nie tylko w Europie, ale i na świecie. Pochodzący z Rzymu 24-latek zyskał międzynarodową sławę w 2021 roku za sprawą występu podczas 65. Konkursie Piosenki Eurowizji, gdzie wystąpił jako lider zespołu Måneskin. Od tego czasu grupa muzyczna z charakterystyczną muzyką i nietypowym (dla niektórych kontrowersyjnym) stylem bycia podbiła serca fanów i fanek nie tylko we Włoszech. Wraz z rosnącą popularnością, w sieci powoli zaczęły pojawiać się pytania na temat życia prywatnego członków zespołu. Spostrzegawcze osoby szybko zauważyły, że Damiano od wielu lat tworzył związek z Giorgią Soleri. Ba, para w 2021 roku ogłosiła nawet zaręczyny i planowała wziąć ślub rok później. Do ceremonii jednak nigdy nie doszło. Jak dowiadujemy się z Instagrama Damiano, nie ma już co czekać na huczne wesele. Para postanowiła bowiem się rozstać.

Damiano David i Gioriga Soleri rozstali się po 5 latach związku

Po publikowanych przez Damiano i Giorgię zdjęcia na Instagramie można by wywnioskować, że para jeszcze niedawno miała się dobrze i nic nie wskazywało na to, by nad ich związkiem wisiały czarne chmury. Pierwsze spekulacje na temat relacji wokalisty zespołu Måneskin pojawiły się, gdy do sieci trafiło nagranie z klubu, na którym wyraźnie widać 24-latka całującego się z obcą kobietą (jak się okazuje nie taką obcą – to Martina Taglientii, przyjaciółka Victorii De Angelis, basistki zespołu). 

Fani i fanki nie kryli zaskoczenia zachowaniem Damiano, który od lat pozostawał wierny swojej partnerce, wspierając ją w walce z rzadką chorobą. Zalany falą krytyki wokalista postanowił więc odnieść się do uchwyconego ukradkiem momentu pocałunku, który obecnie staje się viralowym nagraniem na TikToku. 24-latek opublikował na swoim profilu na Instagramie krótką notkę, w której wytłumaczył, że nie dopuścił się do zdrady, ponieważ... rozstał się z Giorgią kilka dni wcześniej. 

Jest mi bardzo przykro, że to nagranie zostalo opublikowane. Nie tak chcieliśmy pokierować tą sytuacją i to jest mój błąd. Razem z Giorgią zdecydowaliśmy się rozstać kilka dni temu, więc nie doszło tu do żadnego rodzaju zdrady. Mam nadzieję, że cała sytuacja nie wpłynie negatywnie na wizerunek Giorgii i że ten delikatny w naszym życiu czas zostanie uszanowany – napisał na InstaStories.

Wygląda na to, że obecnie wszyscy członkowie i członkinie włoskiego zespołu są singlami i singielkami. Jak myślicie, czy Damiano i Giorgia wrócą do siebie?