Za nami dwa koncerty półfinałowe Eurowizji 2022. Jednak prawdziwe emocje dopiero przed nami. W sobotę, 14 maja odbędzie się finał 66. Konkursu Piosenki Eurowizji, w którym wystąpią przedstawiciele 25 krajów, w tym także Polski. O pierwszą wygraną dla naszego kraju w historii konkursu powalczy Krystian Ochman z utworem „River”. Zanim zasiądziemy przed telewizorami, aby kibicować polskiemu reprezentantowi, poznajmy kolejność występów w wielkim finale.

Eurowizja 2022: kiedy Polska? Kolejność występów w finale

Fanki i fani Konkursu Piosenki Eurowizji w Polsce z niecierpliwością odliczają godziny do rozpoczęcia finału tegorocznej edycji festiwalu. Dzięki Krystianowi Ochmanowi nasz kraj po raz pierwszy od pięciu lat znalazł się w gronie finalistów. Co więcej, zdaniem bukmacherów wykonawca utworu „River” to cichy faworyt konkursu w Turynie, a jego szanse na końcowy triumf są bardzo duże. 

Krystian Ochman zaprezentuje się w wielkim finale Eurowizji 2022, który przypomnijmy zaplanowano na sobotę, jako 23. w kolejności. Choć na występ 22-latka będziemy musieli poczekać do samego końca, to zdaniem miłośników konkursu, losowanie potoczyło się po naszej myśli. Od lat panuje przekonanie, że artyści występujący w drugiej części finałowych zmagań, chwilę przed rozpoczęciem głosowania, zdecydowanie częściej znajdują się na czele stawki w klasyfikacji końcowej. 

Eurowizja 2022 – kolejność występów w finale (14 maja):

 1. Czechy
 2. Belgia
 3. Portugalia
 4. Finlandia
 5. Szwajcaria 
 6. Francja 
 7. Norwegia 
 8. Armenia 
 9. Włochy
 10. Hiszpania 
 11. Holandia 
 12. Ukraina 
 13. Niemcy
 14. Litwa
 15. Azerbejdżan 
 16. Belgia
 17. Grecja
 18. Islandia
 19. Mołdawia
 20. Szwecja
 21. Australia 
 22. Wielka Brytania 
 23. Polska
 24. Serbia 
 25. Estonia 

Koncert finałowy rozpocznie się punktualnie o godz. 21:00. 

Eurowizja 2022: transmisja. Gdzie oglądać finał w TV i internecie? 

Za transmisję 66. Konkursu Piosenki Eurowizji odpowiada publiczny nadawca. Wielki finał Eurowizji 2022 pokaże telewizyjna Jedynka i TVP Polonia (początek o 21:00). Z kolei powtórkę wyemituje dzień później TVP Rozrywka (godz. 21:40). Eurowizję w Turynie można śledzić także w internecie za pośrednictwem strony vod.tvp.pl lub oficjalnego kanału konkursu na YouTube – Eurovision Song Contest. 

Eurowizja 2022: występ Krystiana Ochmana w półfinale

Jak Krystian Ochman zaprezentował się na scenie w Turynie podczas drugiego koncertu półfinałowego Eurowizji 2022? Zobacz nagranie z całego występu poniżej.

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach. 

Zobacz także: