Eurowizyjny sezon w pełni. Już za nieco ponad miesiąc Krystian Ochman będzie walczył o pierwsze w historii zwycięstwo dla Polski. Co ciekawe, jego utwór „River” bardzo spodobał się zagranicznym fanom i fankom konkursu, dzięki czemu nasz kraj znalazł się w gronie tegorocznych faworytów. Potwierdzają to zresztą bukmacherzy. Laureat „The Voice of Poland 11” z drużyny Michała Szpaka niezmiennie utrzymuje się w ścisłej czołówce ich notowań.

Eurowizja Junior 2022 – data, miejsce

Eurowizja w Turynie to oczywiście jednak nie wszystko, co czeka w tym roku miłośników i miłośniczki muzycznej rywalizacji. Kilka tysięcy kilometrów od stolicy Piemontu rozpoczęły się już bowiem przygotowania do dziecięcej wersji konkursu. Dzięki temu temu, że ubiegłoroczną edycję imprezy w wygrała Maléna z piosenką „Qami Qami”, Eurowizja Junior 2022 odbędzie się w Armenii.

Na początku kwietnia Europejska Unia Nadawców ogłosiła, że miastem-organizatorem 20. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci został Erywań. Ujawniono też datę wydarzenia. Możemy już potwierdzić, że finał zmagań młodych wokalistów zaplanowano na niedzielę, 11 grudnia.

Eurowizja Junior 2022 – kto z Polski?

Polska była jednym z pierwszych państw, które oficjalnie potwierdziły swój udział w Eurowizji Junior 2022. Na razie nie wiadomo jeszcze, kto wystąpi w Erywaniu z ramienia TVP. Przypomnijmy, że ubiegłoroczna reprezentantka naszego kraju, Sara James, wywalczyła bilet do Paryża dzięki zwycięstwu w specjalnej wersji programu „Szansa na Sukces”, który pełnił rolę krajowych eliminacji.

Czekacie na Eurowizję Junior 2022?

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.