Evan Rachel Wood oskarża Marilyna Mansona

Na początku roku Evan Rachel Wood, aktorka i ekspartnerka Marilyna Mansona, oskarżyła muzyka o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad nią.

„Mój oprawca nazywa się Brian Warner, znany światu również jako Marilyn Manson. Zaczął uwodzić mnie, kiedy jeszcze byłam nastolatką, i wykorzystywał mnie latami. Zrobił mi pranie mózgu, manipulował tak, abym stała się mu podległa” – napisała wówczas w oficjalnym oświadczeniu.

Gwiazda serialu „Westworld” zdecydowała się wyjawić szokujące informacje dopiero po 10 latach od rozstania się ze skandalistą.

„Miałam wyprany mózg. Nie chcę już żyć w strachu przed jego zemstą. Najwyższy czas powiedzieć, że ten mężczyzna zagraża kobietom” – mówiła.

Wyznanie artystki poruszyło lawinę. O swoich traumatycznych przejściach z kontrowersyjnym gwiazdorem opowiedziały również inne kobiety. A w połowie listopada magazyn „Rolling Stone” opublikował reportaż będący wynikiem dziewięciomiesięcznego dziennikarskiego śledztwa. Kory Grow i Jason Newman dotarli do ponad 55 osób, w tym byłych przyjaciół i współpracowników twórcy oraz do dokumentów sądowych. 

Wnioski z tego „dochodzenia” są przeraźliwe. W raporcie, który ujrzał światło dzienne 15 listopada, pod adresem Mansona padły oskarżenia o przemoc fizyczną, gwałt, tortury psychiczne. Pojawiły się też informacje o zamykaniu kobiet w „pokoju dla niegrzecznych dziewczynek”.

Evan Rachel Wood twierdzi, że Marilyn Manson groził gwałtem na jej dziecku

Obecnie przeciwko Marilynowi Mansonowi toczy się dochodzenie w sprawie wykorzystywania seksualnego i handlu ludźmi. „Daily Mail” dotarł do dokumentów sądowych, w których znalazły się m.in. zeznania Evan Rachel Wood (oprócz niej zeznawały także inne byłe partnerki muzyka). W dokumencie pojawiły się informacje, że Manson groził aktorce, w związku z czym była ona zmuszona do zamontowania kuloodpornych okien, stalowych drzwi i ogrodzenia – oraz do przeniesienia się z Los Angeles do Nashville.

Ponadto w oświadczeniu złożonym przez aktorkę w kwietniu 2021 r. znalazł się zarzut dotyczący pogróżek, jakie muzyk kierował w stronę jej dziecka. Evan Rachel Wood zeznała, jej ekspartner  groził zgwałceniem jej  8-letniego syna.

„Boję się o bezpieczeństwo naszego dziecka” – powiedziała artystka o synu, którego ojcem jest aktor Jamie Bell.

Jak wynika z akt sądowych, do których dokopał się „Daily Mail”, Wood stwierdziła, że ma dowody na to, iż Manson zastraszał kobiety, wykorzystując do tego ich dzieci. Inna domniemana ofiara skandalisty rzekomo nagrała go w takiej sytuacji. Adwokat kontrowersyjnego gwiazdora nie komentuje tych informacji. Sam zainteresowany wcześniej zaprzeczył doniesieniom, nazywając je „potwornym wypaczeniem rzeczywistości”.

Zobacz także: