Ewa Błachnio – wiek, rodzina, wykształcenie

Ewa Błachnio przyszła na świat 31 grudnia 1984 roku w Gdańsku. Jej mama, Barbara, pracowała jako nauczycielka rosyjskiego, natomiast tata, Tadeusz, zarabiał na życie w stoczni remontowej. Ewa ukończyła studia dziennikarskie i politologiczne, a jej pasją są motocykle. W wieku 30 lat zdała eksternistyczny egzamin i oficjalnie została aktorką dramatu, co niejednokrotnie podkreślała w swoich wypowiedziach w mediach.

Ewa Błachnio – kariera, zainteresowania

Już jako 16-latka zaczęła swoją przygodę na scenie. W 2000 roku rozpoczęła współpracę z Kabaretem Limo, w którym pozostała przez kolejnych 14 lat. Jej zainteresowania nie ograniczają się jednak tylko do skeczy. Ewa była współautorką audycji „Poliż temat” w radiu RMF FM – razem z Robertem Korólczykiem i Mariuszem Kałamagą. Jest także twórczynią stand-upu „Apokalipsy nie będzie”. W 2016 roku można było oglądać jej zmagania na parkiecie „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Partnerem Ewy został Jacek Jeschke, z którym zajęła 5. miejsce.  Jej dorobek artystyczny obejmuje również działalność teatralną w krakowskich „sztukach na wynos”, a także występy w dwóch filmach – „Swingu” i „W stepie szerokim”. Aktorka prowadziła wiele imprez m.in. Telekamery, Sylwester z Dwójką czy Polsat Sopot SuperHit Festiwal. To właśnie z tą ostatnią telewizją związała się teraz. Obecnie występuje w „Kabarecie na żywo. Nowy skŁad” na antenie Polsatu, a już wkrótce będzie można zobaczyć ją w show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

Ewa Błachnio – „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

Ewa Błachnio pojawi się tej jesieni w hitowej produkcji Polsatu – „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Tym samym aktorka kabaretowa jest ostatnią ogłoszoną gwiazdą programu 17. edycji muzycznego show. Na pytania fanek i fanów, czy sobie poradzi, odpowiada z humorem, że jest „istnym kombajnem działalności przeróżnych”. Ewa z pewnością może jeszcze nas zaskoczyć!

Ewa Błachnio – Instagram

Ewa Błachnio ma swój profil na Instagramie, na którym obserwuje ją prawie 30 tysięcy użytkowników i użytkowniczek serwisu. Chętnie wrzuca swoje selfie i zdjęcia z pracy. Nie brakuje też postów o tematyce społecznej. Znajdziecie ją pod nazwą @ewkablachnio.