Ewa Chodakowska od lat chlubi się tym, że podniosła z kanap miliony Polek. Trenerka, która z biegiem lat stała się odnoszącą spektakularne sukcesy bizneswoman, cieszy się także szczęściem w życiu osobistym. Równo dziewięć lat temu w swoim rodzinnym Sanoku gwiazda fitnessu wyszła za mąż za Lefterisa Kavoukisa. W ubiegłym roku dużym echem w mediach odbiło się jej wyznanie na temat życia rodzinnego. Sławna czterdziestolatka wyjawiła bowiem, że razem z pochodzącym z Grecji mężem nie planują realizować się w roli rodziców. Trenerka zdradziła, że decyzję o nieposiadaniu potomstwa podjęli wspólnie jeszcze przed swoim ślubem.

Któregoś wieczoru usiadłam z nim i przedstawiłam mu swój plan oraz pomysł na życie. Zadeklarowałam, że nie planuję macierzyństwa. On dał mi jasno do zrozumienia, abym przemyślała ten temat. Powiedział, że daje mi pół roku na to, abym się zdecydowała i określiła na sto procent i on wtedy podejmie decyzję – relacjonowała rozmowę z ukochanym.

Ewa Chodakowska o bezdzietności z wyboru

Chodakowska przyznała, że dość długo bała się poruszyć ten temat publicznie w obawie przed ostracyzmem ze strony społeczeństwa. Jak pokazał czas, niestety słusznie.

Kiedy padły moje słowa, że nie planuję macierzyństwa zostałam zrugana. Miałam wrażenie, że jestem w tym najmniejszym gronie wystawiona na taki konkretny lincz i każdy sobie poużywał. To było dla mnie szokujące – opowiadała podczas wizyty w programie „Miasto kobiet”.

Dostałam komentarzami w twarz. Usłyszałam, że umrę w samotności, że moje życie nic nie będzie znaczyć, dlaczego nie chcę być kochana i nigdy nie poczuję co to znaczy być prawdziwą kobietą – wspomina.

Ewa Chodakowska o przełomowym momencie w swoim życiu

W kwestii podejścia Ewy Chodakowskiej do macierzyństwa nic się nie zmieniło. Zamiast spełniać oczekiwania innych ludzi wobec swojej osoby, trenerka woli stawiać na spełnianie marzeń i samorozwój. Na kilka tygodni przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego influencerka podzieliła się z milionami swoich obserwatorów w mediach społecznościowych niezwykle ekscytującą wiadomością.

To jest przełomowy moment w moim życiu. Marzyłam o tym, odkąd skończyłam 16 lat – zaczęła Ewa.

Chodakowska z radością oznajmiła, że rozpoczyna studia na kierunku psychologia kliniczna na jednej z niepublicznych uczelni wyższych w Warszawie.

Zobacz także:

Dziś już oficjalnie mogę ci powiedzieć! Przede mną studia na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Zaufanie jakim jest obdarowywana każdego dnia, to błogosławieństwo, ale tez wielka odpowiedzialność. Dlatego idę na psychologię, żeby robić to co robię, jeszcze lepiej, pomagać jeszcze szerzej. Dawać z siebie jeszcze więcej – czytamy.

Fani Ewa zareagowali na tę informację niezwykle entuzjastycznie i zalali jej profile na Facebooku i Instagramie falą komentarzy. Gratulacji nie ma końca.

Gratulacje, trzymam kciuki!

 Rozwijaj się dalej i bądź jeszcze mądrzejsza, bo dobrze to wykorzystasz do pomocy innym

To jest naprawdę niesamowite. W momencie kiedy masz już tak naprawdę wszystko, mogłabyś robić tylko to co robisz w tej chwili, a nadal chcesz się rozwijać i to w innej dziedzinie. Jesteś prawdziwą inspiracją Ewa!

Ewa Chodakowska udowadnia tym samym, że na naukę i podnoszenie swoich kwalifikacji nigdy nie jest za późno. Życzymy samych piątek w indeksie!