Też pamiętacie te czasy, kiedy wieczór planowało się pod ulubioną telenowelę? W czasach Netflixa, HBO Max i innych platform streamingowych wydaje się to niedorzeczne, ale w 2000 roku tak właśnie było. Papierowy program telewizyjny dla niektórych był synonimem terminarza, w którym odznaczali upatrzone tytuły. Od poniedziałku do piątku o 19.05 w wielu polskich domach telewizor był obowiązkowy włączony, bo do 20.00 w telewizji Polsat był emitowany „Zbuntowany anioł”. Argentyńska telenowela odbierała widzów „Faktom” w TVN, teleturniejowi „Jeden z dziesięciu” w TVP 2 i „Wieczorynce” w TVP 1.

Co sprawiło, że w tym czasie widzowie i widzki nie mogli oderwać się od ekranów wyświetlających ten konkretny kanał? Intryga goniąca intrygę? Zabawne dialogi? Piękne kostiumy? Raczej nie. Te wieczory należały do nich. Natalia Oreiro w roli Milagros Esposito i Facundo Arana jako Ivo Di Carlo-Miranda Rapallo rozpalali wyobraźnię widzów z całego świata. Pomimo że to słowo wtedy nie funkcjonowało w naszym słowniku, to najłatwiej jest powiedzieć, że Ivo był jednym z największych crushy lat 2000. Co obiekt westchnień robi dwie dekady później i jak się zmienił?

Facundo Arana znany jako Ivo Di Carlo ze „Zbuntowanego anioła”

Pamiętacie wysokiego, niebieskookiego, długowłosego blondyna, dla którego głowę traciły wszystkie bohaterki telenoweli? Z pewnością, w końcu nie były w tym odosobnione. Nietypowa jak na latynosa uroda imponowała nie tylko jego rodaczkom. W Europie na jego widok również przyspieszało bicie serc. Telenowela „Zbuntowany anioł” powstała w 1998 roku, kiedy Facundo Arana miał zaledwie 26 lat. Młody, uważany za niezwykle przystojnego i pociągającego mężczyznę aktor za sprawą popularnego tasiemca stał się prawdziwym bożyszczem. Ostatnio o obiekcie westchnień sprzed lat znów zrobiło się głośno i dawne emocje odżyły. Wszystko za sprawą urodzin aktora. Facundo ma już na karku pół wieku. Jak zmienił się po 50. urodzinach? Czy to wciąż Ivo, którego pamiętamy z telenoweli? W naszej galerii czeka mnóstwo zdjęć, które idealnie pokazują, że ząb czasu w ogóle mu nie straszny. Wiele kobiet i mężczyzn wciąż może uważać, że Facundo jest hot.

Facundo Arana – kariera

Co działo się przez te wszystkie lata z uwielbianym niegdyś aktorem? Rola w telenoweli „Zbuntowany anioł” nie była pierwszą ani ostatnią w bogatym dorobku popularnego w Argentynie aktora. Na polskich ekranach ponownie w towarzystwie Natalii Oreiro pojawił się za sprawą telenoweli „Jesteś moim życiem”. Tym razem już nie jako Ivo Di Carlo, a Martín Quesada. Pomimo że w Polsce nie widzimy produkcji z jego udziałem, to wciąż gra w filmach i serialach.

Zanim Facundo Arana stał się bożyszczem z tasiemca swoją karierę kierował na muzyczną ścieżkę. W ten sposób udało mu się poznać Natalię Oreiro jeszcze zanim ich drogi splotły się na planie telenoweli. Aktor grywał na saksofonie w klubie i to właśnie tam spotkali się po raz pierwszy. Za wyborem takiej kariery przemawiały plany potwierdzone wykształceniem muzycznym. Pomimo że filmografia aktora jest pełna argentyńskich tytułów, to równolegle udało mu się wydać już trzy krążki. Jeżeli nie wiedzieliście tego o tym aktorze, to wszyscy miłośnicy i miłośniczki połączenia jazzu, bluesa i rocka mogą być zachwyceni jego utworami.

Facundo Arana – życie prywatne

Życie Facundo Arany nie kończy się na pracy. Dzięki mediom społecznościowym można stale podglądać, jak wygląda jego czas wolny. Aktor chętnie dzieli się wieloma wycinkami z życia prywatnego. Pokazuje rodzinę i swoje zainteresowania. Często zabiera też głos w ważnych sprawach i pomaga innym. Najbardziej angażuje się w akcję krwiodawstwa „Donar Sangre Salva Vidas”. Hasło często pojawia się na instagramowych zdjęciach aktora. W 2012 roku Facundo Arana podjął próbę zdobycia Mount Everest. Ten wyczyn miał na celu zwrócenie uwagi na ten ważny dla niego temat. Problemy oddechowe uniemożliwiły mu jednak zdobycie szczytu. Nie zniechęciło go to jednak. Facudno Arana zdobył Mount Everest w 2016 roku.

Zanim przejdziemy jednak do tego, jak jego życie wygląda w tym momencie, to cofniemy się trochę w czasie. Aktor przez dziesięć lat był związany z aktorką Isabel Macedo. Pomimo długiego stażu ich związek jednak nie przetrwał. W 2007 roku gwiazdor związał się z modelką Maríą Susini. Wybranka aktora od 2012 roku jest także żoną Facundo Arany. Wspólnie mają troje dzieci – córkę Indię oraz synów bliźniaków Yaco i Moro. Całą rodzinę można zobaczyć na instagramowym koncie aktora.

Zobacz także: