Mr. Fantastic, Invisible Woman, Thing i Human Torch powrócą na ekrany. „Fantastyczna Czwórka” to jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji w filmowym Uniwersum Marvela. Podczas gdy podano już dokładną datę premiery, wciąż nie wiele wiadomo o reboocie. Wśród wielu teorii o tym, kto będzie reżyserował produkcję o superbohaterach, a także kto pojawi się w obsadzie, sprawdziliśmy pewniki. Zobaczcie, co wiemy na temat 37. filmu w Uniwersum Marvela.

„Fantastyczna czwórka” – Disney przejmuje kolejne postacie Marvela

Przez długi czas Disney nie posiadał legalnie niektórych postaci Marvela, w tym X-Mena, Deadpoola i Fantastycznej Czwórki. Problem stanowił również Spider-Man, który do 2016 roku należał do Sony. Od 2017 roku trwał proces ostatecznego przeniesienia tych postaci do Filmowego Uniwersum Marvela. W 2019 udało się go sfinalizować i jeszcze tego samego roku ogłoszono powstanie nowej „Fantastycznej Czwórki”.

„Fantastyczna czwórka” – fabuła

Fabuła „Fantastycznej Czwórki” wciąż pozostaje zagadką. Wiadomo jednak, że reboot nie będzie powiązany z poprzednimi wersjami. Najbardziej znane to te z 1994 roku i z 2005 roku. Ostatnia z nich doczekała się kontynuacji w 2007 roku, a wystąpili w niej Chris Evans i Jessica Alba. W 2015 roku ponownie podjęto próbę nakręcenia nowej „Fantastycznej Czwórki”, ale produkcja okazała się klapą, dlatego tym bardziej fani i fanki Marvela z niecierpliwością wyczekują zapowiedzianego filmu.

„Fantastyczna czwórka” – obsada

Obsada, podobnie jak w przypadku fabuły, nie jest jeszcze znana. Oficjalnie nikt nie został jeszcze obsadzony. Fani i fanki „Fantastycznej Czwórki” mają jednak swoich faworytów i faworytki.  Wśród liderów do roli Reeda Richardsa znajdują się John David Washington i Dan Stevens, natomiast w postać Johnny’ego Storma mógłby wcielić się według nich Zac Efron lub Anthony Ramos. Widzki i widzowie chętnie zobaczyliby w filmie Lily James lub Samarę Weaving, a także Stephena Grahama i Deana Norrisa. Można za to wykluczyć osoby, które grały w poprzednich filmach o Fantastycznej Czwórce, czyli m.in. Chrisa Evansa, Michaela B. Jordana czy Johna Krasinskiego.

„Fantastyczna Czwórka” – reżyser

W 2019 roku szef studia Marvel, Kevin Feige, ogłosił powstanie nowego filmu „Fantastyczna Czwórka”. Reżyserem reboota miał zostać Jon Watts, twórca trzech filmów o Spider-Manie z udziałem Toma Hollanda. W kwietniu 2022 roku Watts poinformował jednak, że robi sobie przerwę od filmów o superbohaterach. Według niektórych teorii reżyserem reboota miałby zostąć Steven Spielberg. Wszelkie wątpliwości rozwiały się po tym, jak przekazano do wiadomości publicznej, że to Matt Shakman stanie za kamerą. Jego filmografia obejmuje reżyserię, przede wszystkim, odcinków seriali „Wielkiej”, „Sukcesji” czy „Gry o Tron”.

„Fantastyczna czwórka” – premiera

Podczas tegorocznego San Diego Comic-Com wyjawiono wiele szczegółów na temat nadchodzących produkcji, osładzając tym samym oczekiwanie na zapowiedziane filmy i seriale. Chociaż w przypadku „Fantastycznej Czwórki” więcej jest niewiadomych niż oficjalnych informacji, ku radości fanek i fanów produkcji Marvela, twórcy i twórczynie podali dokładną datę premiery rebootu – 8 listopada 2024 roku. Czekamy!

 

Zobacz także: