Odwołane tygodnie mody męskiej i couture w Paryżu i Londynie

W związku z trwającą pandemią koronowirusa kolejne tygodnie mody są odwoływane albo przekładane. Zaczęło się od Paryża. Decyzją Fédération de la haute couture et de la Mode w piątek, 27 marca 2020 roku, odwołano tamtejszy tydzień mody męskiej planowany na 23-28 czerwca tego roku oraz tydzień mody couture, który miał się odbyć w dniach 5-9 lipca. Oznacza to, że nie obejrzymy choćby pokazu Chanel, który od zawsze wzbudza ogromne emocje. No chyba, że... coś się zmieni. Jak podaje branżowy portal Business of Fashion – Fédération de la haute couture et de la Mode zastanawia się nad alternatywą dla klasycznych pokazów. W ślady Paryża poszedł także Londyn. Jak poinformowało stowarzyszenie British Fashion Council, tam także odwołano planowane na czerwiec pokazy mody męskiej, być może jednak kolekcje będziemy mogli zobaczyć online. 

Rewolucja w Chanel? Na wybiegu pojawiła się modelka plus size Jill Kortleve >>>

Tydzień mody męskiej w Mediolanie przełożony

Kolejna stolica mody – Mediolan – zadecydowała, że tamtejszy tydzień mody męskiej się odbędzie, ale znacznie później – zostanie połączony z pokazami mody damskiej planowanymi na wrzesień 2020 roku. Pierwotnie miał odbyć się w dniach od 19 do 23 czerwca br., czyli tuż przed pokazami w Paryżu. Sytuacja obu miast jest jednak nieciekawa. W ostatnich dniach zanotowano tam rekordową liczbę zgonów z powodu koronawirusa... Włoska organizacja The Camera Nazionale della Moda Italiana nie traci jednak nadziei, że latem świat mody powoli zacznie funkcjonować normalnie. My także staramy trzymać się tej myśli. Będziemy was informować na bieżąco.

Tygodnie mody w Paryżu, Londynie i Mediolanie to kolejne wydarzenia, które zostały odwołane lub przełożone z powodu pandemii koronawirusa. Wcześniej zadecydowano także o odwołaniu pokazów cruise, a także o przełożeniu jednego z najważniejszych na świecie wydarzeń w świecie mody – MET Gali 2020, organizowanej przez nowojorskie Metropolitan Museum of Art co roku w maju. Nowa data na razie jest jeszcze nieznana. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość.