Rihanna najpierw zdobyła Harvard, a teraz zainicjowała swój własny Uniwersytet. "Fenty University" to motyw przewodni całego wieczoru pokazu na sezon jesień-zima 2017/18. Pokaz FentyxPuma odbył się w murach Biblioteki Narodowej Francji, co było idealnym uzupełnieniem całej konwencji. Na zaproszeniach dla gości widniał podpis "Nie spóźnij się" - Riri najwyraźniej nie toleruje tzw. studenckiego kwadransa. Nic dziwnego, ponieważ we wczorajszym show, pomimo powierzchownego luzu, wszystko było dopięte na ostatni guzik. Zaczynając od sylwetek z kolekcji jesień-zima 2017/18, a kończąc na całej atmosferze - Rihanna dopilnowała każdego szczegółu. Wszystko wskazywało na to, że najnowsza kolekcja FentyxPuma powstała po to, by łamać wszelkie zasady. 

RIHANNA ZDOBYŁA NAGRODĘ "HUMANITARIAN OF THE YEAR". ZOBACZ >>>

Jesienne projekty, tak jak wiosenne są pełne koloru. Artystka zrezygnowała z pasteli na rzecz mocnych, agresywnych odcieni granatu, zieleni, żółci, pomarańczy, dopełniając je kontrastującą bielą i czernią. Riri kolejny raz zdecydowała się połączyć sportowy look z zadziornym grungem dodając do tego motyw szkolny. Oversizowe bluzy i swetry, ogromne płaszcze, obcisłe kombinezony z dekoltem w serek, oraz kuse sukienki w rażących po oczach kolorach. Każda stylizacja dopełniona była charakterystycznym logo literą "F", która nawiązywało do stroju drużyny sportowej. 

Nie zapominajmy o kultowych już butach, które w zeszłym sezonie stały się hitem na całym świecie. W jesiennej kolekcji pojawiły się wywijane kalosze do kolan, ciężkie sportowe buty za kostkę, oraz "creepersy" zakończone szpicem. Po wczorajszym pokazie możemy się tylko domyślać, że Rihanna niejednokrotnie została odesłana ze szkoły do domu za nieodpowiedni strój.

Modelki i modele prezentowali sylwetki przechadzając się po bibliotecznych stołach, zamiast standardowego wybiegu. Pomieszczenie Biblioteki Narodowej wypełnione było regałami z książkami, które sięgały sufitu.  Szkolny, grungowy look dopełniały wizualizacje świetlne i podkład muzyczny, w którym pojawiły się takie utwory jak Radiohead "Creep", Die Antwoord "I Fink You Freaky" i M.I.A. "Bad Girls".

Rihanna zadebiutowała z kolekcją FentyxPuma dokładnie rok temu. To był jej trzeci pokaz w barwach sportowej marki. Co myślicie o jesiennej kolekcji FentyxPuma?