Prace nad festiwalami muzycznymi w Polsce trwają – pomimo pandemii koronawirusa. Nie wiadomo, jak sytuacja rozwinie się w najbliższych tygodniach, ale organizatorzy są dobrej myśli. W zeszłym roku odbyła się pierwsza edycja Fest Festivalu, na której nie zabrakło światowych i rodzimych gwiazd. W Parku Śląskim w Chorzowie wystąpili m.in. Jaden Smith (to był jego pierwszy koncert w Polsce), Disclosure, Smolasty, Natalia Szroeder, MEUTE, JMSN czy Sevdaliza. Różnorodność artystów, malowniczy park i Taneczny Krąg (z kilkoma scenami z muzyką techno) podbiły serca festiwalowiczów. Dlatego agencja Follow the Step postanowiła zorganizować drugą edycję i wydłużyć ją do trzech dni. Fest Festival 2020 odbędzie się w tym roku w terminie 13-15 sierpnia w Parku Śląskim w Chorzowie. Pierwszym headlinerem wydarzenia został James Bay, niedługo później kolejną gwiazdą został Mark Ronson, a następnie dowiedzieliśmy się, że na scenie zagra również Khalid jako trzeci headliner. Oprócz nich na festiwalu wystąpią również Sigrid, Nothing But Thieves, Denzel Curry czy The Blaze. Ale na tegorocznej edycji nie zabraknie polskich artystów. Szykuje się mocna reprezentacja popularnych raperów na czele z Taco Hemingwayem i Matą! Dziś poznaliśmy kolejnych wykonawców, których – mamy nadzieję – usłyszymy już latem. Sprawdźcie poniżej nowe ogłoszenie Fest Festival 2020

Mata z kolejnym sukcesem na koncie! Jego album „100 dni do matury” pokrył się platyną w dwa miesiące >>>

Fest Festival 2020: Jan-rapowanie, Pezet, Kaytranada i inni dołączyli do line-upu wydarzenia 

Dzisiaj dowiedzieliśmy się o nowych artystach, którzy wystąpią w Parku Śląskim już w sierpniu tego roku. Wśród nich znajduje się mocna reprezentacja polskich gwiazd i sceny hop-hopowej. Latem w ramach Fest Festivalu 2020 zagra Pezet, legenda rapu, autor takich numerów jak „Niedopowiedzenia” czy „Gdyby miało nie być jutra”. Artysta niedawno wydał swoją kolejną płytę, zatytułowaną „Muzyka współczesna”, która znalazła się na pierwszym miejscu zestawienia OLiS (najchętniej kupowanych płyt w Polsce). Oprócz niego wystąpi kolejny słynny raper, czyli O.S.T.R.. Kilka tygodni temu ukazała się jego najnowsza płyta „Gniew”. Do artystów, którzy wystąpią na Fest Festivalu dołączył również Jan-rapowanie, który ma na koncie dwie płyty: „Plansze” oraz „Uśmiech”, który niedawno miał swoją premierę. To zdecydowanie jeden z najgłośniejszych debiutów ostatnich lat – Janek wyprzedaje koncerty do ostatniego biletu, dlatego występ na festiwalu w Chorzowie to prawdziwa gratka dla jego fanów. 

Agencja Follow the Step ogłosiła również zagranicznych artystów, którzy pojawiają się w Polsce w sierpniu. Na scenie Fest Festivalu pojawi się m.in. Kaytranada. Kanadyjski producent współpracował np. z Pharrellem Williamsem przy swojej ostatniej płycie . Artysta umiejętnie łączy hip-hop, r&b i elektroniki. Na Fest Festivalu 2020 usłyszymy równiez takich wykonawców jak: Aitch, Tommy Cash oraz Slowthai.