Pandemia koronawirusa pokrzyżowała nam w tym roku wiele planów, m.in. wakacyjne podróże i inne aktywności. Z powodu rozprzestrzeniającego się wirusa Covid-19 odwołano masowe imprezy, zarówno muzyczne, jak i filmowe. W związku z tym tegoroczne lato nie upłynie nam pod znakiem koncertów na żywo, szalonej zabawy do rana i tańców z przyjaciółmi do dźwięków ulubionych piosenek. Właśnie dowiedzieliśmy się, że kolejny festiwal oficjalnie odwołała tegoroczną edycję. Agencja Follow the step poinformowała o tym, że Fest Festival 2020 nie odbędzie się ze względu na bezpieczeństwo artystów, pracowników oraz festiwalowiczów.

Fest Festival 2020 odwołany! Znamy nową datę przyszłorocznej edycji

Fest Festival to nowe wydarzenie na festiwalowej mapie Polski – w zeszłym roku odbyła się pierwsza edycja na terenie malowniczego Parku Śląskiego w Chorzowie, a uczestnicy imprezy pokochali ją za magiczny klimat i różnorodność artystów. Na kilku scenach wystąpili m.in. Jaden Smith (na pierwszym koncercie w naszym kraju), Disclosure, JMSN, Sevdaliza, Smolasty, Natalia Szroeder, Otsochodzi, Sokół i wielu innych wykonawców. W tym roku edycja miała potrwać 3 dni, a wśród zapowiadanych artystów znaleźli się m.in. Taco Hemingway, Mata, Sokół, Jan-rapowanie, James Bay, Mark Ronson oraz Sigrid. Niestety z powodu pandemii koronawirusa organizatorzy zostali zmuszeni odwołać tegoroczną edycję Fest Festivalu. – Wszystkie pozytywne reakcje z Waszej strony jeszcze bardziej motywowały nas do ciężkiej pracy. Postanowiliśmy, że damy Wam jeszcze więcej wspaniałej muzyki oraz niezapomnianych przeżyć i emocji. Do ostatniej chwili wraz z artystami, którzy mieli wystąpić w tym roku wierzyliśmy, że uda nam się spotkać i bawić podczas tegorocznej edycji FEST Festiwalu. Niestety, musieliśmy się zatrzymać i w tym roku się nie spotkamy. Już teraz zapraszamy Was na FEST Festival 2021, który odbędzie się między 11 a 14 sierpnia w chorzowskim Parku Śląskim. Tym razem będziemy bawić się przez 4 dni z nowym line up’em, ale nie martwcie się, wielu tegorocznych artystów pojawi się także w przyszłym roku – informują organizatorzy festiwalu.

Na szczęście agencja Follow the step wyznaczyła kolejną datę przyszłorocznej edycji imprezy. Fest Festival odbędzie się w dniach 11–14 sierpnia 2021 roku i zostanie wydłużony do czterech dni. Co więcej, zmieni się polityka biletowa. Wszyscy, którzy kupili 3-dniowy karnet na ten rok, otrzymają upgrade do 4-dniowych karnetów. Organizatorzy zapewniają, że nie zwalniają tempa i już wkrótce ogłoszą pierwszych artystów, którzy w przyszłym roku wystąpią w Parku Śląskim w Chorzowie.

Co więcej na otarcie łez przypominamy o tym, że w lipcu i w sierpniu w Warszawie odbędzie się Lato na Pradze, czyli cykl koncertów najlepszych polskich artystów. Prawie codziennie na terenie pięknego ogrodu Pragi Centrum dla 150 zagrają m.in. duet Karaś/Rogucki, Sanah, Natalia Przybysz, Smolasty, Bitamina, Kwiat Jabłoni, Natalia Szroeder, Kacperczyk i wiele innych wspaniałych muzyków. Pełną listę oraz daty znajdziecie tutaj >>>.