Fest Festival jest nowym wydarzeniem na festiwalowej mapie Polski. Rok temu w Chorzowie odbyła się pierwsze edycja (na której także mieliśmy okazję być), a koncerty na terenie malowniczego Parku Śląskiego przyciągnęły tłumy fanów. Wystąpili zarówno zagraniczni, jak i polscy artyści. Po raz pierwszy w naszym kraju zagrał Jaden Smith i to on był największą gwiazdą festiwalu. Nie zabrakło również JMSN, Metronomy, Sevdalizy i Disclosure, a także Bedoesa, Smolastego i Natalii Szroeder. Publiczność pokochała Fest Festival dzięki różnorodności gatunków, a wydarzenie wpisało się do harmonogramu najważniejszych imprez. W tym roku festiwal odbędzie się w terminie 13-15 sierpnia i potrwa aż 3 dni! Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się, że pierwszym headlinerem, który zagra na Śląsku, jest James Bay! Brytyjczyk, który słynie z emocjonalnych piosenek, na pewno da niezapomniany koncert. Oprócz niego na tegorocznej edycji wystąpią również: Sigrid, Nothing But Thieves, Denzel Curry oraz Ferdinand and Left Boy. Agencja Follow The Step poinformowała o kolejnych wykonawcach, którzy pojawią się na Fest Festival 2020. 

Fest Festival 2020: James Bay pierwszym headlinerem festiwalu >>>

Fest Festival 2020: Mark Ronson jako headliner i Taco Hemingway wśród artystów 

Fest Festival 2020 ogłosił kolejnych artystów, którzy wystąpią w Parku Śląskim już w połowie sierpnia. Drugim headlinerem tegorocznej edycji jest Mark Ronson, międzynarodowy producent, który ma na koncie współpracę z Miley Cyrus, Lykke Li czy Amy Winehouse. Jest laureatem licznych nagród, w tym Oscara za piosenkę Shallow, napisaną wspólnie z Lady Gagą. Jesteśmy pewni, że Brytyjczyk rozgrzeje polską publiczność i rozkręci niezłą imprezę na festiwalu.

Wśród najnowszych artystów Fest Festivalu znalazła się również mocna reprezentacja rodzimych gwiazd. Na wydarzeniu wystąpi Taco Hemingway, jeden z najpopularniejszych obecnie raperów, którego najnowsza płyta Pocztówka z WWA, Lato ’19 zdobyła miliony odsłuchów w serwisach streamingowych. Nie mamy wątpliwości, że Filip Szcześniak przyciągnie tłumy pod scenę, a jego koncert będzie jednym z najbardziej wyczekiwanych występów tej edycji. Jeżeli chodzi o hip-hop, na Fest Festivalu 2020 zagra również Mata, młody raper, którego piosenka Patointeligencja poruszyła mnóstwo osób. Już dawno żaden artysta nie wywołał takiej dyskusji w mediach i w ogóle w Internecie. Jego debiutancki album 100 dni do matury w niecałe dwa tygodnie pokrył się złotem, a osoby, które miały okazję usłyszeć go na żywo są zgodni, że to wspaniałe przeżycie. Oprócz nich na festiwalowej scenie usłyszymy również polski zespół Sonbird, którego emocjonalna muzyka trafia do wielu fanów!

Do lineupu dołączyli również Alice Grass, czyli była wokalistka zespołu Crystal Castles oraz zespół Daugter oraz multiinstrumentalista i producent Sohn. Z kim widzimy się na Fest Festival 2020?