O FKA twigs znowu jest głośno. Ale niestety nie za sprawą tego, że popularna brytyjska wokalistka, autorka tekstów i tancerka o hiszpańsko-jamajskich korzeniach właśnie wydała nowy album (jej ostatni krążek Magdalene ukazał się w 2019 roku), a ze względu na jej życie prywatne. FKA twigs, a właściwie Tahliah Debrett Barnett, postanowiła złożyć pozew sądowy przeciwko swojemu byłemu chłopakowi, który stosował wobec niej przemoc psychiczną, fizyczną, a także zaraził chorobą weneryczną. O kogo chodzi?

FKA twigs obecnie związana jest z muzykiem Reubenem Esserem, a wcześniej spotykała się z Robertem Pattinsonem, z którym była nawet zaręczona. Od 2018 zaczęła randkować z jego kolegą po fachu, Shią LaBeoufem. Teraz okazuje się, że żyjąc z nim, FKA twigs przechodziła prawdziwe piekło. „Ta sprawa nie została wniesiona w celu osiąnięcia osobistych korzyści, ale w celu wyjaśnienia sprawy i zapewnienia, że żadna kobieta nie będzie już narażona na nadużycia, jakich dopuszcza się Shia LaBeouf” – można przeczytać w pozwie.

Shia LaBeouf groził FKA twigs śmiercią oraz stosował wobec niej przemoc fizyczną i psychiczną! 

W piśmie przytoczona jest także jedna z sytuacji, do której doszło, kiedy Shia LaBeouf i FKA twigs byli razem. W 2019 roku podczas wspólnej przejażdżki aktor groził partnerce śmiercią – a dokładnie rozbiciem samochodu, próbując zmusić ją do wyznania mu miłości. Kiedy wokalistce w końcu udało się wpłynąć na niego, by zatrzymał się i wypuścił ją z auta, najpierw wyrzucił z pojazdu jej bagaże, a potem rzucił FKA twigs o maszynę. Co więcej, podczas tej samej wspólnej wycieczki jednej nocy Shia LaBeouf dopuścił się również podduszania FKA twigs, kiedy artystka spała.


Johnny Depp uznany za winnego w sprawie o pobicie swojej byłej żony Amber Heard. Nie zobaczymy go już w „Fantastycznych zwierzętach” >>>
 

FKA twigs i Shia LaBeouf, fot. Getty Images


FKA twigs o związku z Shią LaBeoufem: najgorsza rzecz, która jej się przytrafiła w życiu

Oprócz złożenia pozwu przeciwko aktorowi o szczegółach tej toksycznej relacji FKA twigs zdecydowała się opowiedzieć na łamach magazynu The New York Times, gdzie swój związek podsumowała jako „najgorszą rzecz, która jej się przytrafiła w życiu”. Wyznała także, dlaczego wcześniej nie zgłosiła aktów przemocy na policję. Początkowo wokalistka bała się, że tym sposobem zniszczy karierę aktora. Kiedy jednak nie miała już wątpliwości, że sprawy zaszła za daleko, czuła obawę, że nikt nie uwierzy w jej zeznania, choćby ze względu ja kolor jej skóry.

Zobacz także:

Co na to Shia LaBeouf? Aktor zdążył już odnieść się do oskarżeń ze strony swojej byłej dziewczyny. „Nie mam żadnego usprawiedliwienia dla swojego alkoholizmu i agresji (…) Przez lata stosowałem przemoc wobec samego siebie i innych. Zdarzało mi się ranić najbliższych mi ludzi. Wstydzę się tego i przepraszam wszystkich, których zraniłem” – czytamy w jego oświadczeniu dla The New York Times.


Toksyczny związek – objawy. Jak zakończyć toksyczny związek z partnerem? Ekspert radzi >>>