Irlandzki akcent Paula Mescala i Saoirse Ronan jest ładny, choć możemy w oryginale nie rozumieć zbyt wiele, ale jesteśmy totalnie podekscytowane tym thrillerem. Dodajmy: thrillerem sc-fi produkcji Amazon Studio. W niedalekiej przyszłości para zakochanych w sobie rolników. wiedzie spokojne i szczęśliwe życie... Oto wszystko, co wiemy o produkcji „Foe”.

„Foe”: fabuła

Film opiera się na powieści Iaina Reida z 2018 roku (jego debiutancka powieść „Myślę o kończących się rzeczach” z 2016 roku stała się podstawą hitu filmowego filmem Netfliksa tak swoją drogą), ale nie wiemy, jak bardzo będzie to wierna adaptacja. Jesteśmy, jak już wiemy, w niedalekiej przyszłości, Hen i Junior są małżeństwem, które zajmuje się na co dzień uprawą ziemi należącej od pokoleń do rodziny Juniora. Oczywiście sielanka musi zostać zakłócona. W życie pary wkracza bowiem nieproszony tajemniczy mężczyzna, który składa im zaskakującą i kuszącą propozycję. Para będzie musiała się rozdzielić, jeśli ją przyjmie. Choć w zasadzie nie do końca, bo miejsce jednego z małżonków ma zastąpić na czas jego nieobecności robot. 

To, co najbardziej wyróżnia ten film, to to, że prosi nas, abyśmy się przebudzili i żyli – powiedział reżyser Garth Davis w rozmowie z Vanity Fair. – Wiele problemów, z którymi borykamy się w relacjach i ze środowiskiem, a także w obliczu różnych rzeczy, które nas spotykają, polega na tym, że śpimy za kierownicą. Ten film naprawdę mówi: „Obudź się”. Twoje życie jest cenne i jeśli uznasz je za coś oczywistego, stracisz je.

„Foe”: obsada

Paul Mescal Saoirse Ronan występują w rolach Juniora i Hen[rietty], a Aaron Pierre wciela się w ich tajemniczego gościa.

„Foe”: trailer

W dwuminutowym zwiastunie widzimy (i słyszymy) naszych bohaterów, mimo wszystko wyglądających na Amerykanów, zmagających się z klasycznym amerykańskim dylematem: czy zostawić żonę w objęciach robota i wyruszyć w kosmiczną przygodę?

„Foe”: data premiery

Foe trafi do kin 6 października a później na platformę Amazon Prime.