Choć niektórym może być trudno w to uwierzyć, od światowej premiery filmu „Charlie i fabryka czekolady” mija w tym roku już 16 lat. Odtwórca tytułowej roli, Freddie Highmore, to dziś dorosły mężczyzna, który wkrótce będzie obchodził swoje 30. urodziny. Nie ulega wątpliwości, że Anglik bardzo dobrze pokierował swoją karierą. Dzięki temu dziś ma już na swoim koncie nie tylko dwie statuetki Critics Choice za swoje dziecięce role, ale także zasłużoną nominację do Złotego Globu, którą zdobył już jako doświadczony aktor.

Freddie Highmore kiedyś i dziś 

W przeciwieństwie do większości gwiazd młodego pokolenia, Freddie Highmore unika rozgłosu i nie udziela się w mediach społecznościowych. Nie ma nawet swojego oficjalnego profilu na Facebooku, Instagramie, Twitterze, ani żadnym innym popularnym serwisie. Wywiadów udziela sporadycznie, jedynie przy okazji promocji swoich kolejnych zawodowych projektów. 

Choć sława i status symbolu seksu są niemal powiązane, nie jest to coś, czego szukam. Z drugiej strony, sukces opiera się na nieustannej promocji. Także na Twitterze czy innych mediach społecznościowych. Dla mnie to trudna sprawa, bo żadnych nie używam - mówił kilka lat temu w wywiadzie dla gejowskiego magazynu „Attitude”.

Życie prywatne aktora pozostaje więc sporą zagadką dla jego fanów i dziennikarzy. Wiadomo jedynie, że Freddie nadal mieszka w swoim rodzinnym Londynie, a jego bliską przyjaciółką jest poznana przez niego na planie mrożącego krew w żyłach serialu „Bates Motel” amerykańska aktorka, Vera Farmiga. Highmore został nawet ojcem chrzestnym jej urodzonego w 2009 roku syna, Fynna Hawkeya.

Zamiast na próżnym romansowaniu z mediami i brylowaniu na hollywoodzkich salonach, Freddie wolał skupić się na starannym dobieraniu swoich kolejnych ról. Wyraźnie mu się to opłaciło. Jego kreacje wysoko oceniają dziś nie tylko widzowie, ale także najbardziej surowi krytycy.

Co teraz słychać u Freddiego Highmore'a?

Tajemniczy aktor robi obecnie furorę w serialu „The Good Doctor”, gdzie wręcz brawurowo wciela się w postać doktora Shauna Murphy'ego, czyli zmagającego się z autyzmem utalentowanego lekarza, który otrzymuje pracę na oddziale chirurgii prestiżowego szpitala. Produkcja cieszy się świetną oglądalnością w amerykańskiej telewizji i doczekała się już pięciu sezonów. To właśnie za tę rolę w 2018 roku Freddie Highmore otrzymał swoją pierwszą nominację do Złotego Globu.

Zobacz, jak znany z filmów Marzyciel oraz Charlie i fabryka czekolady aktor Freddie Highmore zmieniał się na przestrzeni lat już teraz w naszej GALERII.