Radykalna zmiana fryzury czy stylu ubierania, makijaż, opalanie, kolczyki, tatuaże, nagły spadek lub wzrost wagi, zabiegi medycyny estetycznej, a w końcu coraz bardziej inwazyjne operacje plastyczne – powodów drastycznych metamorfoz gwiazd show-biznesu może być naprawdę wiele. Efekt jest jednak najczęściej jeden – ktoś zaczyna wyglądać jak kompletna inna osoba. Domyślacie się już, o kim mowa?

Spektakularne metamorfozy gwiazd Hollywood

Pisząc o efektownych przemianach osób znanych z pierwszych stron gazet, nie sposób nie wspomnieć o członkach jednej z najsłynniejszych rodzin świata. Czterdziestojednoletnia dziś Kim Kardashian na przestrzeni lat wielokrotnie eksperymentowała ze swoim wizerunkiem, przechodząc długą drogę od miłośniczki kiczowatych stylizacji po wyznaczającą trendy w modzie i urodzie ikonę stylu. Konturowanie twarzy? Odważne podkreślanie pełniejszych kształtów ciała? Nawet osoby, które nie przepadają za tą celebrytką nie są w stanie zaprzeczyć, że te charakterystyczne elementy jej stałe ewoluującego stylu wywarły ogromny wpływ na lansowane aktualnie w mediach kanony kobiecego piękna.

Idealnym przykładem gwiazdy, która od początku swojej obecności w przestrzeni publicznej zmieniła się niemal nie do poznania, jest także przyrodnia siostra Kardashianek, czyli Kylie Jenner. Cierpiąca na kompleksy z powodu swoich wąskich ust influencerka postanowiła je powiększyć w wieku zaledwie 16 lat i uczynić z nich swój znak rozpoznawczy, dzięki któremu zarabia dziś miliony.

W kontekście spektakularnej metamorfozy Jennerki sporo mówi się jednak nie tylko o rysach twarzy, ale także o... odcieniu jej skóry. Nie jest tajemnicą, że partnerka rapera Travisa Scotta regularnie korzysta z opalania natryskowego. Miłośniczką preparatów brązujących jest też zresztą inna idolka nastolatków, która w ostatnich latach zaliczyła mocną przemianę. Mowa oczywiście o piosenkarce i aktorce, Arianie Grande. Co ciekawe, wiele osób, które nie znały jej w czasach gdy występowała w serialach Nickelodeon, jest przekonanych o tym, że autorka hitu Thank U, Next ma latynoskie czy nawet afrykańskie korzenie.

Jeśli chodzi o niesamowite transformacje gwiazd, w ostatnim czasie internauci byli także po wielkim wrażeniem zmiany, która zaszła w wyglądzie Adele. Media podają, że dzięki diecie SIRT i regularnym treningom forsownej odmiany pilatesu brytyjska wokalistka schudła aż 50 kilogramów. Zmieniła się jednak nie tylko jej waga, ale także styl ubioru. Laureatkę nagród Grammy i Oscara można coraz częściej oglądać w kolorowych i podkreślających jej coraz szczuplejszą figurę strojach.

Przemiany polskich gwiazd

Imponujących przemian nie brakuje także wśród naszych rodzimych celebrytów. Przykłady? Chociażby stale zaskakująca swoim wyglądem Agnieszka Chylińska, która z mrocznej wokalistki O.N.A przeistoczyła się w lubiącą zaszaleć z kolorami blondynkę, czy też popularna prezenterka telewizyjna i podróżniczka Martyna Wojciechowska, o której mówi się, że za sprawą dobrze dopasowanej fryzury i rezygnacji z krzykliwego makijażu wygląda dziś młodziej i korzystniej niż 20 lat temu, gdy prowadziła pierwsze polskie edycje reality show Big Brother.

Które gwiazdy z Polski i zagranicy przeszły jeszcze spektakularne zmiany wizerunku? Sprawdź już teraz w naszej GALERII.

Zobacz także: