Fryzura do okrągłej twarzy powinna być dostosowana przede wszystkim do indywidualnych preferencji osoby, która będzie ją nosić. Zanim zdecydujesz się na konkretne cięcie, najpierw powinnaś upewnić się, że twoja twarz ma rzeczywiście okrągły kształt. W tym celu, warto wykonać prostą próbę.

Okrągła buzia to taka, której długość i szerokość są sobie równe. Policzki charakteryzują się pełnym, okrągłym kształtem, czoło jest dość szerokie, a podbródek - słabo zarysowany. Aby bezbłędnie określić kształt twarzy, wystarczy upiąć włosy i stanąć przed lustrem w odległości wyciągniętej ręki. Następnie, należy odrysować kontur twarzy na lustrze. Uzyskany kształt wystarczy dopasować do jednej z figur geometrycznych. 

Fryzury do okrągłej twarzy - jakie polecają fryzjerzy?

Fryzury do okrągłej twarzy występują w wielu wariantach. Jakie polecają profesjonalni fryzjerzy? Przede wszystkim takie, które wysmuklają optycznie kontur, nadając mu owalny kształt. O ile całkiem dobry efekt można uzyskać już samym makijażem, to nie należy zapominać, że odpowiednia fryzura jest w tym przypadku najistotniejsza.

Eksperci stawiają na cięcia, które kończą się poniżej linii żuchwy. Fryzury sięgające do kości policzkowych lub do podbródka, z całą pewnością nie są wskazane. Nie oznacza to jednak, że fryzjer odradzi nam krótką fryzurę, co to, to nie. Warunek jest jeden - musi być spiętrzona i koncentrująca się na czubku głowy. Fryzjerzy stanowczo odradzają symetryczne uczesania - z przedziałkiem na środku głowy i z prostą grzywką. Niewskazane są też fryzury eksponujące czoło oraz z drobnymi lokami. 

Jaka fryzura do okrągłej twarzy będzie pasowała?

Fryzura do okrągłej twarzy powinna pozbawiać ją pulchności. W tym celu, należy skupić się na cięciach, które nie koncentrują się w okolicy kości policzkowych i na wysokości podbródka. Taka fryzura sprawi, że najbardziej newralgiczne punkty okrągłej twarzy będą wydawały się jeszcze bardziej masywne i w rezultacie - dodatkowo poszerzą twarz. 

Dobrym wyborem są fryzury z grzywką układającą się na bok. Prosta grzywka doda twarzy niepożądanego efektu ciężkości i wyznaczy zbędną prostą linię. 

Te z nas, które upierają się przy przedziałku, powinny postawić na takie uczesanie, które umożliwi jego wykonanie z boku głowy. Taki zabieg sprawi, że twarz będzie smukła i lekka. Warto natomiast unikać centralnego przedziałka, który skupi wzrok rozmówcy na środkowym obszarze twarzy. 

Zobacz także:

W przypadku okrągłej buzi, niezawodne okazują się fryzury asymetryczne i rozczochrane. Skutecznie wyszczuplają twarz i podkreślają indywidualny styl. Poza tym,asymetria jest obecnie na topie.

Warto też postawić na delikatne fale, zachodzące na twarz. Takie uczesanie niezwykle skutecznie ukrywa zaokrąglone policzki.

Jaka fryzura do okrągłej twarzy da efekt wyszczuplenia?

Fryzura do okrągłej twarzy, która kończy się za linią ramion, to najbezpieczniejszy wybór. Długie włosy optycznie wydłużają buzię i ukrywają jej najszersze punkty. Proste uczesanie może jednak nie dać wystarczająco dobrego efektu, dlatego warto postawić na delikatne fale. Lubisz zakładać kosmyki za ucho? Zatem zdecyduj się na fryzurę z ukośną grzywką, która zapewni w tym przypadku tak bardzo pożądany efekt okalania.

Dla osób z okrągłą twarzą, idealnym wyborem są też średniej długości włosy. W tym przypadku, dostępnych opcji jest wiele. Można zdecydować się na modną i dobrze wyglądającą fryzurę asymetryczną, falowaną lub prostą, z grzywką (ale nie z prostą!) lub bez. Każda z nich skutecznie wyszczupli buzię, ale uwaga - jak ognia należy unikać całkowicie płaskiego uczesania, które ściśle przylega do głowy! Włosy proste? Tak, ale wyłącznie o odpowiednio dużej objętości. 

W powszechnej opinii panuje przekonanie, że krótkie włosy nie są odpowiednie dla osób o okrągłej twarzy. Prawdą jest, że przy takim uczesaniu, trudno o optyczne wyszczuplenie buzi, jednak nie jest to niemożliwe! Wystarczy zadbać o to, żeby grzywka układała się na bok, a kosmyki delikatnie nachodziły na twarz. Dobrym rozwiązaniem są też tak zwane rozczochrane i pocieniowane uczesania, których objętość koncentruje się na czubku głowy. Taka fryzura dosłownie emanuje charakterem i idealnie pasuje dla kobiet pewnych siebie. 

Najlepsza fryzura do okrągłej, pulchnej twarzy - inspiracje

Fryzura do okrągłej twarzy może być długa, półdługa lub krótka, to już wiemy. Zastanówmy się teraz, jakie uczesania są obecnie na topie?

Paniom, które stawiają na włosy długie i półdługie, polecamy uczesania asymetryczne, w których nie brakuje krzywizn w obszarze twarzy. Jeżeli nie jesteś przekonana do tego pomysłu, możesz postawić na wiecznie modne fale.

Bob ponownie wraca do łask, ale takie cięcie w klasycznym wydaniu, które kończy się na linii żuchwy, nie jest polecane kobietom obdarzonym okrągłą buzią. W ich przypadku, zdecydowanie lepszym wyborem będzie równie efektowny (a może nawet efektowniejszy) long bob. Sprawdzi się zarówno wariant prosty, jak i asymetryczny. 

Collarbone bob – modna fryzura, którą kochają Selena Gomez, Alexa Chung i inne gwiazdy! >>>

Kolejna propozycja, to pixie cut - fryzura idealna dla kobiet pewnych siebie i odważnych. Świetnym wyborem jest uczesanie ze skośną grzywką o sporej długości. Mocne cieniowanie i ogólny nieład to najważniejsze cechy tej fryzury - niezwykle skutecznie wyostrzają rysy twarzy i dodają buzi charakteru. 

Jak dobrać fryzurę do twarzy okrągłej?

Fryzura do okrągłej twarzy powinna być nie tylko atrakcyjna, ale i praktyczna. O ile rozpuszczone włosy wyglądają niezwykle romantycznie (zwłaszcza w falowanym wydaniu), to w wielu codziennych sytuacjach mogą okazać się wybitnie niepraktyczne. Dobra informacja jest taka, że nie ma żadnych przeciwwskazań przed ich upięciem. W takiej sytuacji, warto postawić na wysoki kucyk albo upięcia w stylu Amy Winehouse. Dobrym wyborem jest też fryzura, którą Audrey Hepburn nosiła w filmie Śniadanie u Tiffaniego.