Fryzury – koki, czyli najlepsze inspiracje

Zdecydowanie najmodniejszymi fryzurami z kokiem w ostatnim czasie są zwiewne upięcia z tyłu głowy wykonane bez użycia wypełniaczy, czyli tak zwane włosy ,,czesane wiatrem”. Zazwyczaj tworzy się je z już pofalowanych włosów, dzięki czemu wystające, luźne końcówki mogą swobodnie skręcać się zwisając z upięcia. Wykonanie uczesania w tym stylu polega na spięciu kosmyków z tyłu głowy w dowolną formę, jednak z pominięciem niektórych pasm włosów, których końcówek, w przeciwieństwie do ciasnych upięć, nie chowa się wewnątrz fryzury. Taka propozycja wygląda bardzo naturalnie i jest w stanie optycznie odmładzać twarz. Fryzurę w podobnym stylu można było zaobserwować u Laury Whitmore na gali Bafta 2016 oraz Meghan Markle podczas pierwszej oficjalnej wizyty w Belfaście.

Fryzury koki i upięcia – inspiracje

Ciekawą propozycją fryzury z kokiem jest róża z włosów. Takie uczesanie wygląda spektakularnie, jednak fakt ten wiąże się z koniecznością przeznaczenia dużej ilości czasu i dysponowania odpowiednimi umiejętnościami. Aby wykonać fryzurę w kształcie róży należy spiąć włosy w klasycznego kucyka, a następnie wyciągnąć z niego jedno pasmo i zwinąć nad gumką w kształt środka róży. Kolejne kosmyki owija się wokół tego fragmentu tworząc kolejne, delikatne płatki. Takie uczesanie wymaga zastosowania wielu wsuwek, które będą w stanie utrzymać kolejne warstwy w zamierzonej postaci. Istnieje również opcja wykonania luźnego warkocza i spięcia go w taki sposób, aby jego boki układały się w kształt płatków róży. Może to być świetną propozycją dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z samodzielnym czesaniem na wielkie wyjścia i nie są w stanie wykonać róży z użyciem pierwszej metody (zdjęcie znajdziecie w naszej galerii u góry strony).

Modne koki – inspiracje

Fryzury z kokiem wcale nie muszą skupiać się na tylnej części głowy. Istnieje również opcja wykonania takiego uczesania z boku. W tym celu należy zaczesać wszystkie włosy na jedną stronę, a następnie związać gumką lub, po prostu, przekręcić je wokół własnej osi. Następnie można przejść do realizowania takich samych kroków, jak w przypadku standardowych koków z tyłu głowy. Upięcie może składać się zarówno ze zwiniętego warkocza, jak i luźnych kosmyków spiętych ozdobnymi spinkami. Wszystko zależy wyłącznie od charakteru danej stylizacji oraz twoich preferencji.

Ta jedna rzecz potrafi całkowicie odmienić fryzurę. I to w mgnieniu oka! >>>

Fryzury z kokiem – propozycje

Fryzury z kokiem nie muszą przyjmować formy ciasnego upięcia w kształcie pączka z dziurką. Istnieje również bardzo łatwy sposób na stworzenie koka przypominającego podłużną muszlę. W tym celu należy zaczesać włosy na jedną stronę, przypiąć wsuwką a następnie zwinąć tak, aby uformowały one rożek przywodzący na myśl właśnie taką muszelkę. Fryzura wykonana w ten sposób, nazywana również kokiem ,,na banana” lub kokiem francuskim, jest nieco mniej trwała niż ciasne koki stworzone z wykorzystaniem gumek czy wielu spinek, jednak prezentuje się ona wyjątkowo elegancko, a zarazem delikatnie.

Fryzury damskie koki

Fryzury damskie z kokiem mogą być umieszczone zarówno na środku głowy, jak i tuż nad karkiem. W przypadku tego drugiego uczesania istnieje kilka opcji o zupełnie różnym wyglądzie. Jeśli wolisz minimalistyczne upięcia bez wystających kosmyków, doskonale sprawdzi się kok w formie schludnego wałeczka. Wykonanie takiej fryzury polega na związaniu włosów w kucyka i przełożeniu ich przez ,,dziurę” stworzoną poprzez rozdzielenie kitki tuż za gumką, od strony głowy. Uczesanie w tym stylu sprawdza się doskonale zarówno na co dzień, jak i podczas eleganckich okazji, a jego wykonanie trwa zaledwie kilka minut.

Modne fryzury na jesień 2020: 5 fryzur, które zobaczycie na głowach fashionistek. Przedstawiamy najważniejsze trendy sezonu >>>

Zobacz także:

Niskie koki nie muszą wcale przypominać schludnego wałeczka lub pączka z dziurką. Można je wykonać również w nieco inny, ale znacznie trudniejszy sposób. W internecie pojawia się wiele zdjęć koków przypominających bardziej plecioną formę niż upięcie skupione w jednym miejscu. Takie fryzury przechodzą płynnie przez całą głowę, a proces ich wykonania może przypominać plecenie koszyków. Uczesanie w tym stylu sprawdza się świetnie głównie w przypadku jasnych włosów z pasemkami w wielu odcieniach.

Modne koczki – uczesanie z dwoma kokami

Fryzury z kokiem mogą obejmować również dwa takie same upięcia. Istnieje opcja wykonania ich w dokładnie taki sam sposób, jak klasyczne uczesania z kokami, jednak można skorzystać także z wielu innych, równie modnych propozycji. Szczególną popularnością w ostatnich latach cieszyła się fryzura składająca się z dwóch dobieranych warkoczy umieszczonych równolegle do siebie w okolicach przedziałka. Rozpoczynały się one tuż przy czole, a kończyły jako klasyczny splot na takiej długości, dokąd sięgały włosy. Takie uczesanie można w łatwy sposób przekształcić w dwa koczki z tyłu głowy kończąc warkocza w danym punkcie i zawijając pozostałe pasma w klasyczne upięcia.