Modne fryzury na jesień-zimę 2020/21: 5 dominujących trendów

Lato bez wątpienia należy do boba – a konkretnie francuskiego boba – krótszego niż dotychczas, zadziornego i podkreślającego kości policzkowe. W zamierzonym nieładzie i najlepiej z grzywką sięgającą połowy czoła (i tylko połowy czoła). Czy fryzura, której twarzą została influencerka Taylor LaShae zostanie z nami na dłużej? Rozwiewamy wszystkie wątpliwości. I odpowiadamy na pytanie: jakie fryzury będą modne jesienią 2020? Czy w sezonie jesień-zima 2020/21 będziemy nosić włosy długie czy krótkie? Czy potrzebna będzie radykalna zmiana fryzury czy może wystarczą drobne poprawki? Przedstawiamy najważniejsze trendy – te 5 fryzur zobaczycie na głowach fashionistek! Spoiler: główna inspiracja to fryzury z przełomu lat 60. i 70. – tyle, że z nowoczesnym sznytem. Oto one:

1. Modna fryzura na jesień 2020: Blunt bob

Jeśli wasz french bob zdążył już odrosnąć, nie martwcie się – to doskonała wiadomość! Jesienią 2020 roku bob wciąż będzie jedną z najbardziej pożądanych fryzur, tyle że w nieco dłużej (ale niewiele dłuższej) wersji – powinien sięgać linii żuchwy. Będzie też nieco grzeczniejszy niż latem, wiadomo – czas do szkoły, do pracy. Włosy staną się więc gładkie i – co najważniejsze – idealnie równo obcięte – jak od linijki. To właśnie tak wygląda blunt bob – najmodniejszy bob na jesień 2020 roku. Dokładnie taki, jaki nosi polska influencerka Cajmel.

2. Modna fryzura na jesień 2020: Pixie cut

Kolejna fryzura popularna latem, która zostanie z nami na dłużej? Pixie cut, czyli krótka fryzurka, jaką upodobały sobie gwiazdy: przed laty – Audrey Hepburn i Mia Farrow, a niedawno – Zoë Kravitz, Charlize Theron, Katy Perry czy Jada Pinkett Smith. Ta modna fryzura na jesień 2020 z krótkich włosów charakteryzuje się mocno skróconymi włosami po bo bokach i z tyłu głowy, za to dłuższymi na czubku głowy. Całość dopełnia charakterystyczna krótka grzywka. Jak dokładnie wygląda uczesanie? Sprawdźcie w naszej galerii u góry strony.

3. Modna fryzura na jesień 2020: The shag

Wolicie dłuższe włosy? Postawcie na shag – modną fryzurę na jesień 2020 inspirowaną uczesaniem rodem z lat 70. jej znak charakterystyczny to włosy różnej długości – cieniowane i w artystycznym nieładzie. Które powodują, że fryzura ma „warstwy”. Wrażenie potęguje grzywka, która także jest nierówno przycięta – krótsza na środku czoła i dłuższa przy skroniach. Idealna, gdy nie lubicie tracić czasu na poranne przygotowania. Wystarczy przeczesać palcami, ewentualnie spryskać solą morską, dla podkreślenia fal i gotowe! 

4. Modna fryzura na jesień 2020: Grzywka, która odsłania czoło (curtain bangs)

A jeśli już mówimy o grzywce, podpowiadamy – jesienią 2020 równe i proste grzywki zostaną zastąpione przez te bardziej swobodne. Choćby takie jak ulubiona grzywka Brigitte Bardot odsłaniająca czoło (i odgarnięta na boki). Dziś nosi ją m.in. inna ikona francuskiego stylu – influencerka Sabina Socol. Jej grzywka wyglądem przypomina zasłonki. I o to chodzi! Stąd zresztą nazwa grzywki – curtain bangs. Pasuje każdemu!

5. Modna fryzura na jesień 2020: Włosy do ramion

Jesienią 2020 modne też będą włosy do ramion – lub inaczej – obcięte do linii obojczyków. To już klasyka, która jednak pozwala na eksperymenty w kwestii uczesania. Chcecie odjąć sobie powagi? Zawiążcie na czubku głowy mały koczek – najlepiej modną od kilku sezonów gumką typu scrunchie. Reszta włosów niech pozostanie rozpuszczona.