Fryzury do ramion – inspiracje

W poszukiwaniu pomysłu na tę wymarzoną fryzurę do ramion, w której będzie nam idealnie, warto popatrzeć jak stylizują włosy wielkie gwiazdy. To nie znaczy, że mamy kopiować w całości ich pomysły i udawać np. Kim Kardashian, ale warto mieć w głowie kilka pomysłów, zanim udamy się do fryzjera. 

W zależności od kształtu twarzy i tego, jak mocne są nasze włosy, mamy do wyboru:

  • tradycyjne loki;
  • włosy mocno skręcone (w stylu afro);
  • włosy zupełnie proste albo wycieniowane na różne sposoby.

Końcówki naszej fryzury do ramion mogą być proste, zawinięte do środka albo odwrotnie - wywinięte na zewnątrz. Włosy mogą kończyć się równo albo – co staje się coraz bardziej popularne – być artystycznie wystrzępione. Fryzury do ramion mogą być z tyłu jednolite, cieniowane lub też strzępione. Warto zastanowić się nad samą długością włosów: włosy krótsze wokół czubka głowy pomogą nam nadać jej pożądany kształt.

Nie zapominajmy przy tym o prostych ale przydatnych akcesoriach. Prosta opaska do włosów może zmienić nasze włosy w atrakcyjną fryzurę w stylu lat sześćdziesiątych. Inna możliwość to upięcie części włosów spinką po jednej stronie. Ile głów tyle pomysłów!

Fryzury na proste włosy do ramion – inspiracje

Jakie są modne fryzury z włosów do ramion? Kim Kardashian można zobaczyć na zdjęciach w niemal klasycznej fryzurze do ramion. Proste włosy, zawinięte do środka na końcach, przedziałek na środku, bez grzywki. Innym pomysłem na fryzury na proste włosy do ramion, może być przesunięcie przedziałka na bok. To rozwiązanie wykorzystała np. Ashley Graham, osiągając w ten sposób bardziej dynamiczny efekt. 

Nikt nie powiedział, że pomysłów nie można łączyć. Może waszą idealną fryzurą będą włosy wycieniowane w dwóch trzecich długości tak, by dawały efekt artystycznego nieładu? Tak ułożona fryzura sprawdzi się szczególnie u młodszych pań. Jeśli obawiacie się, że wasze mocne włosy ułożone prosto będą przytłaczać, rozważcie nadanie różnej długości końcówkom. Dzięki temu cała fryzura będzie sprawiać wrażenie dużo lżejszej.

Jak ściąć włosy w domu? Wyjaśniamy, jak samodzielnie obciąć końcówki i skrócić grzywkę >>>

Zobacz także:

Fryzury do ramion z grzywką – inspiracje

Grzywka świetnie sprawdzi się przy upinaniu włosów. Widzieliście zdjęcie Taylor Swift z włosami upiętymi w kok i pojedynczymi pasmami, które ułożono tak, żeby sprawiały wrażenie, jakby właśnie uciekły spod spinki? Trudno o bardziej kuszącą fryzurę do ramion z grzywką.

Selena Gomez zrobiła to perfekcyjnie. Jej lekko zakręcone włosy spięte z tyłu w kok, z przedziałkiem na środku, nie zwróciłyby niczyjej uwagi, gdyby nie te pozornie niesforne pasemka z przodu. Jeśli właśnie rezygnujecie z grzywki, przyjrzyjcie się pomysłowi Penelope Cruz. Wycieniowanie włosów w górnej części fryzury sprawia, że odrastająca grzywka wygląda tak, jakby miała zaplanowaną długość. Gwiazdy zawsze wiedzą, jak sobie poradzić, żeby mieć włosy do ramion i modne fryzury jednocześnie.

Innym klasycznym już przykładem fryzury do ramion z grzywką jest wyraźna grzywka zachodząca lekko na brwi. Do tego reszta włosów prosta, wycieniowana z przodu i lekko zawinięta do środka na końcach. Ta sama grzywka, ale z nierówno wycieniowanymi i prostymi włosami to jeszcze inne rozwiązanie dla poszukujących fryzury do ramion z grzywką. Takie ułożenie włosów daje efekt siły i niezależności. Warto spróbować! 

Fryzury na cienkie włosy do ramion – inspiracje

Nie lubicie loków, ale idealnie proste włosy też nie budzą waszego entuzjazmu? Inspiracji na fryzury na cienkie włosy do ramion można szukać na przykład w stylizacji Margot Robbie, która bardzo lekko pofalowała włosy, zachowując klasyczny układ z przedziałkiem na środku. Z włosami z jednej strony założonymi za ucho ta fryzura robi wrażenie! 

Lekkie fale można stosować na całej długości włosów, ale można też je zrobić od połowy długości. Takie rozwiązanie daje efekt lekkości całej fryzury, jednocześnie zwiększając jej objętość. Inną możliwością jest ułożenie włosów tradycyjnie, z przedziałkiem na środku, bez cieniowania i z wywinięciem końcówek na zewnątrz. Ta pozorna prostota fryzury sprawia, że daje ona efekt niewymuszonej elegancji.

 

Modne fryzury z włosów do ramion - inspiracje

Jak jeszcze można nosić włosy do ramion i modne fryzury? Na przykład lekko podkręcone i przerzucone przez jedno ramię, jak to zrobiła Sophie Turner, zachowując przy tym przedziałek klasycznie pośrodku. Efekt dawnych gwiazd Hollywoodu murowany! 

Jednak modne fryzury z włosów do ramion na tym się nie kończą. Popatrzcie na Winonę Ryder, która ułożyła włosy w miękkie fale od połowy długości, mniej więcej od kości policzkowych. Osiągnęła w ten sposób efekt klasycznej elegancji. Podobny zabieg, lecz nieco niżej, na wysokości podbródka, przekształci naszą fryzurę w bardziej zalotną.

Innym pomysłem na modne fryzury z włosów do ramion może być zaczesanie włosów do tyłu, bez przedziałka. Jeśli założymy przy tym włosy za jedno ucho, uzyskana asymetria z pewnością będzie przyciągać uwagę. Fanki klasycznego rocka z pewnością pamiętają fryzury do ramion, w stylu glam. Lekko pofalowane włosy, krótsze przy twarzy i wycieniowane na całej długości z pewnością zbliżą was do tego ideału. Pomogą w tym nierównej długości końcówki.

Posiadaczki mocnych włosów mogą spróbować zmierzyć się z mocnym zwinięciem włosów w drobne loki. Jeśli jeszcze zaczeszemy do tego włosy na bok - efekt mamy jak w banku! Panie o pełnych policzkach mogą wziąć przykład z Zendayi i ułożyć swoje włosy w fale tak, by fala „cofała się” na wysokości kości policzkowej. Lekko nierówne końcówki dodadzą całości niezaprzeczalnego uroku.

Mowa już była o fryzurach na proste włosy do ramion, lokach i falach, więc pora na sprężynki. Jak sama nazwa wskazuje, chodzi o ułożenie włosów tak, by każde pasmo skręcało się wokół wyobrażonej osi, schodząc stopniowo w dół, co przypomina sprężynę właśnie. Taki sposób stylizacji włosów sprawdzi się niemal w każdej kombinacji: z przedziałkiem lub bez od połowy długości pasma lub po całości. W zależności od tego, jak bardzo nasza sprężynka jest skręcona, możemy osiągać efekty od swobody w stylu afro po wystudiowany chaos (szczególnie jeśli dodamy do tego cieniowanie długości włosów).

Fryzura z cieniowanych włosów do ramion

Cieniowane włosy do ramion dają całą masę możliwości. Można wycieniować tylko tył głowy, żeby nadać mu pożądaną linię. Można też wycieniować fryzurę na całej długości. Przy mocnych włosach tak cieniowane włosy do ramion nie będą miały sobie równych. 

Odważniejsze w wyborach estetycznych panie mogą rozważyć nierówne cieniowanie na całej długości z włosami ułożonymi w fale. Choć wymagać to będzie sporo pracy, uzyskany efekt romantycznego nieładu na pewno to wynagrodzi! Modne fryzury z włosów do ramion z cieniowaniem dają całą gamę wariantów. Nie tylko, jak już wspomnieliśmy, pozwalają nadać całej głowie wymarzony przez nasz kształt, ale też sprawiają, że nasze włosy stają się wyrazem naszego charakteru.

Wycieniowanie końcówek włosów tak, by miały nierówną długość, będzie – poza doskonałym wyglądem – wyrazem naszej chęci wyjścia poza utarte schematy. Nie znaczy to, że takie rozwiązanie mogą stosować tylko buntowniczki. Jeśli ułożymy do tego włosy w fale, osiągniemy efekt elegancji i niezależności. Jeśli szukacie fryzury na cienkie włosy do ramion, wycieniowanie ich na końcówkach pozwoli uzyskać wrażenie większej objętości fryzury, przy jednoczesnym zachowaniu jej lekkości. 

Z kolei cieniowanie włosów po całej długości w połączeniu z falami daje wyszukany efekt romantyczności. Popatrzcie, jak zrobiła to Claire Danes – z taką fryzurą można pokazać się i na plaży i w salonie Diora!

Jeśli zależy wam na tajemniczości, spróbujcie swoje wycieniowane włosy ułożyć w loki mniej więcej od wysokości ucha. Pasma okalające twarz zawińcie nieco wyżej. Ta fryzura podkreśli Wasze oczy, a jednocześnie dzięki asymetrycznemu układowi z pewnością przyciągnie uwagę.

Przednie pasma włosów lekko wycieniowane na końcach i zawinięte do tyłu, w połączeniu z klasyczną prostą fryzurą z końcówkami podwiniętymi do środka, to propozycja dla szukających eleganckiej, lecz nie klasycznej formy ekspresji przez fryzurę. Panie o gęstych włosach powinny zdecydowanie rozważyć cieniowanie po całej długości włosów. Dzięki temu będą miały znacznie więcej możliwości stylizacji bez poczucia przytłoczenia ciężarem własnej fryzury. 

Jeśli nadal uważacie, że Waszej wymarzonej fryzurze wciąż czegoś brakuje, rozważcie koloryzację. Pasemka czy lekkie rozjaśnienia w połączeniu z cieniowaniem i ułożeniem w fale, czy loki otworzą przed wami świat zupełnie nowych możliwości. Samo farbowanie możecie wykonać w domu lub poprosić o pomoc specjalistkę. W tym drugim przypadku wizytę można połączyć z modelowaniem wymarzonej fryzury.