Przyjęcie z okazji 18. urodzin to dla wielu absolutnie wyjątkowa okazja. I wcale nas to nie dziwi. Jesteśmy przekonane, że wiele jubilatek szuka odpowiedniej kreacji na imprezę już kilka tygodni wcześniej. Nie warto jednak zapominać o makijażu czy fryzurze, które potrafią dopełnić, a nawet odmienić cały look. Jakie upięcia sprawdzą się najlepiej podczas osiemnastki? Podpowiadamy!

W sezonie wiosna-lato 2020 królują bokserskie warkocze, koki w stylu baletnicy, jak również kucyki na czubku głowy à la Ariana Grande. Możliwości jest wiele! Nie zapominamy jednak o całkowicie naturalnych lookach, czyli. np. luźno rozpuszczonych kosmykach oraz o totalnej klasyce, chociażby o delikatnych falach. Przed imprezą radzimy zaopatrzyć się również w ozdoby do włosów, na czele z mini spinkami, które znów są w trendach.

To nie koniec naszych propozycji na fryzury na 18. urodziny. Inspiracje na bardziej skomplikowane upięcia wraz z dokładnymi instrukcjami znajdziecie poniżej. Jesteśmy przekonane, że wybierzecie coś dla siebie.

Fryzury na 18. urodziny - inspiracje

Naszą pierwszą z bardziej skomplikowanych propozycji na 18 urodziny są dwa dobierane warkocze cieszące się wyjątkową popularnością już od kilku lat. Powinny one zostać wykonane w taki sposób, aby kierowały się równolegle względem przedziałka na środku głowy aż do samego dołu, gdzie następnie przekształcają się w klasyczny splot. Wykonanie takiego uczesania samodzielnie może stanowić problem ze względu na fakt, że dobierane warkocze powinny być w pełni symetryczne. Z tego powodu warto poprosić o pomoc inną osobę.

Modne fryzury na 18-stkę

Inspiracją na fryzury na 18. urodziny mogą okazać się również uczesania, które gwiazdy lansują na czerwonym dywanie. Bardzo prostym uczesaniem, które bez problemu wykonasz samodzielnie jest kucyk a'la Ariana Grande. Jest to bardzo wysokie upięcie, często stworzone z wykorzystaniem więcej niż jednej gumki w taki sposób, aby kitka została dosyć mocno podniesiona ponad poziom głowy. Niekiedy miejsce spięcia włosów jest również ukryte za pomocą prostego pasma, którego końcówkę można następnie schować w upięciu. Obecnie szczególną popularnością cieszą się także jedwabne, duże gumki sprawdzające się doskonale jako element ozdobny w uczesaniach tego typu.

Fryzury na 18. urodziny: inspiracje

Kolejną propozycją na ciekawą fryzurę na 18. urodziny jest kok kokarda. Istnieje kilka modyfikacji tego upięcia, od połączenia klasycznego koka z niewielką kokardką z włosów, aż po całą kompozycję o właśnie takim kształcie. W internecie znaleźć można wiele tutoriali pozwalających na stworzenie dowolnego typu takiej fryzury samodzielnie. Doskonałą inspiracją jest także uczesanie Lady Gagi sprzed 10 lat, które na nowo staje się modne.

W przypadku koka w kształcie kokardki sprawa jest niezwykle prosta. Wystarczy wykonać te same czynności, co w przypadku kucyka, jednak nie należy przeciągać całych włosów przez gumkę. W ten sposób powstanie niewielki koczek z wystającymi końcówkami włosów, który następnie należy podzielić na pół. W ten sposób powstaną ,,skrzydełka" kokardki, które następnie należy przedzielić pasmem włosów nieprzełożonym przez gumkę. Końcówki warto natomiast zaczepić w taki sposób, aby nie wystawały one z całego upięcia i nie rozwinęły się samoistnie podczas imprezy.

Opcja z klasycznym kokiem i dodatkową kokardką z włosów jest nieco trudniejsza. W takim przypadku należy pozostawić dwa kosmyki włosów, owinąć je wokół upięcia i związać w dokładnie taki sam sposób, jak w wersji obejmującej koka. Kolejne kroki również są identyczne, jednak uzyskana kokardka przyjmuje o wiele mniejszą formę niż opcja, w której wykorzystuje się całe włosy do stworzenia jednej, dużej kokardy. Kok bazowy powinien być natomiast wykonany w schludny i minimalistyczny sposób, bez dodatkowych spinek czy wystających, pofalowanych kosmyków.

Fryzury na 18-stkę: inspiracje

Fryzury na 18 mogą przyjmować również bardzo eleganckie formy, których nie powstydziłabyś się nawet idąc na wesele. Są to różnego rodzaju loki i delikatne fale wchodzące w skład nieco bardziej skomplikowanych upięć. Takie uczesanie często zawierają również dobierane warkocze, które idealnie łączą się z pofalowanymi kosmykami.

Bardzo elegancką i dziewczęcą propozycją na fryzurę na 18. urodziny jest połączenie dobieranego warkocza otaczającego całą głowę z rozpuszczonymi, pofalowanymi kosmykami. Wówczas splot obejmuje tylko część włosów, najczęściej tych, które znajdują się tuż przy twarzy. W ten sposób powstaje bardzo funkcjonalna fryzura sprawdzająca się doskonale w połączeniu z dziewczęcymi sukienkami zakładanymi na właśnie takie uroczystości.

Fryzury na 18. urodziny - inspiracje

Kolejną propozycję na fryzurę na 18. urodziny możesz zrealizować samodzielnie. Polega ona na zebraniu kosmyków znajdujących się w okolicach skroni i spięciu ich z tyłu za pomocą gumki, spinki lub dowolnego splotu, od dobieranego, aż po zwykły warkocz czy nawet kłos. Resztę włosów można delikatnie pofalować, dzięki czemu fryzura będzie prezentować się bardziej dziewczęco i elegancko. Jest to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, którego wykonanie, wliczając czas korzystania z lokówki, zajmie ci nie więcej niż 20 minut.

Istnieje także ciekawa modyfikacja tego uczesania polegająca na zebraniu całej górnej warstwy włosów i spięciu ich z tyłu głowy. Taki efekt wygląda świetnie na pofalowanych kosmykach o refleksach w różnych odcieniach., ale można wykorzystać go również na zupełnie jednolitej bazie. Dolną warstwę włosów warto pofalować w taki sam sposób, jak górną, dzięki czemu cała kompozycja stanie się znacznie bardziej spójna.

Fryzury na 18-stkę: inspiracje

Jeśli szukasz fryzury na 18. urodziny odbywające się latem, pewnie interesują cię głównie wysokie upięcia pozwalające na swobodny przepływ powietrza w okolicach szyi. Istnieje wiele propozycji na stworzenie uczesania sprawdzającego się doskonale nawet w najtrudniejszych warunkach. Pierwszą z nich jest opcja podobna do splotu połączonego z rozpuszczonymi falami. W tym przypadku należy jednak wykonać warkocz wokół głowy obejmujący wszystkie warstwy włosów. Zwykle rozpoczyna się go z boku, w taki sposób, aby początek i koniec splotu nie był widoczny patrząc na wprost. Jednak jeśli chcesz, możesz umieścić go również w nieco innym miejscu.

Warkocze wokół głowy to najczęściej zwykłe, dobierane sploty, jednak zdarzają się także ich nieco bardziej skomplikowane modyfikacje. Istnieje również możliwość wykonania dwóch, równoległych warkoczy otaczających całą głowę w taki sam sposób, jak wersja z jednym splotem. Taka opcja jest jednak znacznie bardziej skomplikowana i może ona wymagać skorzystania z pomocy profesjonalisty w tej dziedzinie.

Fryzury na 18. urodziny - inspiracje

Naszą ostatnią propozycją na fryzury na 18. urodziny są luźne uczesania obejmujące zarówno warkocze, jak i loki.  Zwykle bazują one na głównym upięciu, z którego wystają pojedyncze, skręcone kosmyki dające bardzo naturalny efekt. Często takie same, pofalowane pasma znajdują się także przy twarzy. Wiele inspiracji na takie fryzury obejmuje również jeden lub dwa warkocze rozpoczynające się w okolicach skroni i zmierzające w stronę głównego upięcia. Luźne uczesania można utrwalić za pomocą żelu, lakieru lub specjalnych pianek. Pomocne okażą się również wsuwki w kolorze twoich włosów.

Wykonanie takiej fryzury należy rozpocząć od zaplecenia luźnych warkoczy w dowolnym miejscu. Z takich splotów oraz reszty pofalowanych włosów można następnie stworzyć delikatne upięcie z boku lub z tyłu głowy. Powinno ono wyglądać naturalnie i bardzo zwiewnie. Fryzury w tym stylu są bardzo uniwersalne i eleganckie, dzięki czemu pojawiają się one często również jako propozycje na uczesanie ślubne. Wówczas mogą one zostać wzbogacone o ozdobne elementy w postaci spinek, wstążek, wianków czy nawet kwiatów. W przypadku 18 urodzin lepiej jednak postawić na klasyczną i najprostszą formę tego naturalnego uczesania.

Fale na włosach: jak zrobić lekkie fale na krótkich, półdługich i długich włosach? Inspiracje na fale na włosach >>>