Jej Wysokość Kontrowersja

Istnieje grupa gwiazd, których występ na czerwonym dywanie zawsze wiąże się z zaskoczeniem. Ich stylizacji nie rozpatruje się już w kontekście wpadek i sukcesów, bo wypracowany przez lata styl pozwala im na dowolną dozę ekstrawagancji. Należy do nich bez wątpienia Rihanna, która jak zwykle postawiła na kontrowersję. Do żółtej, rozłożystej sukni z futrzaną etolą (to projekt chińskiej projektantki Guo Pei) doączyła złotą opaskę ozdobioną kwiatami ze szlachetnych błyskotek. Gala była też dla niej okazją do oficjalnej premiery nowej fryzury - krótkiego, wywiniętego boba w stylu nastolatki z lat 90. 

Złotą ozdobę - ogromną koronę ze złoconych kwiatów wybrała także Karen Elson. W połączeniu z jej miedzianymi włosami i zaznaczonymi na czerwono ustami, całość tworzyła naprawdę królewski efekt.

Jeśli mowa o spektakularnych nakryciach głowy, w zestawieniu nie może zabraknąć ich królowej. To oczywiście Sarah Jessica Parker, która tym razem także nie zawiodła. Konstrukcja z tasiemek, pomponów, sznureczków i kamieni pochodzi od Philip Treacy Custom. Zanim o ozdobie zdążyli wypowiedzieć się krytycy mody, zrobił to Twitter - w sieci pojawiło się mnóstwo memów i porównań gwiazdy w stylu "who wore it better".

Od modowej kontrowersji łatwo przejść do modowej wpadki. Taką zaliczyła z pewnością Blair Voltz Clarke. Spektakularne stylizacje zarezerwowane dla ikon mody, na zwykłych śmiertelnikach wyglądają śmiesznie. Blair Voltz Clarke wyglądała tego wieczoru, jakby do jej głowy przyczepił się ogromny kosz z owocami, którego miejsce jest raczej na stole z przekąskami.

Skromnie i z klasą

Ozdoby do włosów nie muszą mieć wielkich rozmiarów, by robić wrażenie. Wie o tym m.in. Kate Hudson. Aktorka wystąpiła w złotej kreacji od Michaela Korsa. Włosy związała tak jak lubi najbardziej - w wysoki, lekko sportowy kok. Zwisające z niego sznureczki błyszczących kamieni sprawiły, że wyglądała jak chińska księżniczka.

Zobacz także:

Minimalistyczne rozwiązania to także domena Diane Kruger. Jest ona niewątpliwie jedną z najlepiej ubranych gwiazd, która jednocześnie nie boi się eksperymentować na czerwonym dywanie. Tak było i tym razem - pozornie postawiła na klasykę, bo wybrała projekt Chanel Couture. Nie była to jednak elegancka suknia, ale... tunika ze spodniami. Do tego zestawu dołączyła równie nietypową ozdobę do włosów - bukiecik świeżych kwiatów.

Na kwiaty za skronią (choć już nie świeże) zdecydowała się także Georgia May Jagger. Jej również udało się obronić stylizację - wyraźnie nawiązywała do tematu przewodniego imprezy, a jednocześnie podkreślała urodę modelki.

Która stylizacja najbardziej wam się spodobała?

ZOBACZ TEŻ: Zobaczcie, jak gwiazdy przygotowywały się do Gali MET

ZOBACZ TEŻ: Prawie nago. Te gwiazdy postawiły na przezroczystości. Słusznie?