Tegoroczna gala rozdania Oscarów będzie dla nas wyjątkowo emocjonująca. Choć zawsze trzymamy kciuki za naszych faworytów, kiedy nominowany jest polski film i polscy twórcy, wręczenie najważniejszych nagród w branży filmowej przeżywa się szczególnie mocno. W tym roku wszyscy będziemy kibicować Pawłowi Pawlikowskiemu, Łukaszowi Żalowi oraz całej ekipie Zimnej wojny, która zdobyła w sumie aż trzy nominacje - dla najlepszego reżysera, za zdjęcia oraz film nieanglojęzyczny.

Gala wręczenia Oscarów 2019: gdzie się odbywa?

To oznacza, że 24 lutego, na kiedy zaplanowano galę, w Dolby Theatre będziemy mieć całkiem sporą reprezentację. Gala rozdania Oscarów 2019 odbywa się w tym samym miejscu od 2002 roku, a w 2015 roku właśnie w budynku przy 6801 Hollywood Boulevard w Los Angeles, Paweł Pawlikowski odebrał swojego pierwszego w karierze Oscara za Idę. Obraz był nominowany także w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. O statuetkę walczył wówczas również Łukasz Żal, jednak wtedy polska ekipa opuściła galę tylko z jedną statuetką. Wierzymy mocno, że w tym roku będzie ich więcej, a najlepiej aż trzy.

Oscary 2019: „Zimna wojna” ma szansę aż na trzy statuetki! Z kim o nie powalczy? >>>

Gala rozdania Oscarów 2019: transmisja na żywo

Takiego wydarzenia, jak gala wręczenia Oscarów, nie można przegapić. To najważniejsza coroczna impreza w świecie filmu, która dla prawdziwego fana kina jest przeżyciem równie emocjonującym, jak w przypadku tych nominowanych i obecnych na miejscu w Dolby Theatre. Jak poczuć się, jakbyśmy również podziwiali odbierających statuetki tuż przy scenie, a siedząc wygodnie we własnym fotelu? Dzięki telewizji Canal+ ponownie będziemy mieć taką możliwość. Już od ponad 10 lat Canal+ jest jedyną w Polsce telewizją relacjonującą na żywo to wyjątkowe wydarzenie. Tegoroczna transmisja live z 91. gali rozdania Oscarów będzie miała miejsce w nocy z 24 na 25 lutego. Dokładna godzina emisji oraz godziny powtórek transmisji, gdyby ktoś nie dał rady spędzić nocy z niedzieli na poniedziałek przed telewizorem, zostaną podaje bliżej oscarowej gali.

Oscary 2019: Gdzie obejrzeć „Zimną wojnę” i inne nominowane filmy: „Roma”, „Green Book”, „Czarna Pantera”, „Faworyta” oraz pozostałe obrazy >>>

Gala wręczenia Oscarów 2019: relacja online

Niestety, jeżeli nie macie dostępu do telewizji Canal+, trudno będzie Wam obejrzeć transmisję z gali gdzieś indziej. Stream online nie jest bowiem przewidziany. Choć nominacje bez problemu mogliśmy w ten sposób śledzić, w przypadku gali takiego udogodnienia organizatorzy nie przewidzieli. Ale mamy dla Was dobrą wiadomość – na Glamour.pl na pewno będziemy relacjonować to, co w nocy z 24 na 25 lutego będzie działo się w Dolby Theatre w Los Angeles, więc bądźcie wtedy z nami!

Nominacje do Oscarów 2019 przyznane! Wiemy, kto powalczy o statuetki >>>