Gambit królowej to gorąca serialowa nowość tej jesieni, którą od 23 października można oglądać na Netflix. Produkcja, za którą odpowiedzialny jest dwukrotnie nominowany do Oscara Scott Frank, ciągle pozostaje w zestawieniu Top 10 najchętniej oglądanych tytułów w Polsce i na świecie również cieszy się ogromną popularnością – w serwisie Rotten Tomatoes otrzymała 100% pozytywnych recenzji. Nic dziwnego, że wśród zachwyconych widzów pojawiają się pytania o kontynuację historii.

Gambit królowej – o czym jest serial, o którym mówią teraz wszyscy?

Serial Gambit królowej opowiada historię młodej szachistki Beth Harmon (w tej roli genialna Anya Taylor-Joy), która jako mała dziewczynka trafia do sierocińca. Tam faszerowana jest psychotropami, które napędzają jej pasję do gry w szachy. Poznaje tam też swojego pierwszego i najważniejszego nauczyciela, pana Shaibela (Bill Camp), który jest woźnym. Ich schadzki w piwnicy z dnia na dzień objawiają geniusz Beth, co powoduje, że Beth szybko staje się najlepszą kobietą grającą w szachy w Stanach Zjednoczonych. Zostaje też adoptowana, a jej przyszywana matka Alma Wheatley (Marielle Heller) wkrótce staje się także jej menedżerką i niestety – także powodem, dla którego Beth sięga po kolejne użhttps://www.glamour.pl/artykul/bridgertonowie-o-czym-jest-nowy-serial-netflixa-spodoba-sie-fanom-plotkary-i-downton-abbey-201103104019

ywki. Nieprzeciętnie zdolna i samotna nastolatka spotyka na swojej drodze kolejnych świetnych graczy, Harry’ego Beltika (Harry Melling), Benny’ego Wattsa (Thomas Brodie-Sangster), a najwieksza obawy wzbudza w niej Rosjanin Vasily Borgov. W tę postać wcielił się Marcin Dorociński i była to kolejna jego rola w międzynarodowej produkcji.

Gambit królowej 2. sezon – co o kontynuacji serialu mówią aktorzy i twórcy?

Serial Gambit królowej powstał na podstawie książki o tym samym tytule autorstwa Waltera Tevisa. I kończy się dokładnie tak samo jak powieść. Stąd brak podstaw do kontynuacji produkcji. Znamy jednak przypadki, kiedy seriale oparte na książkach były realizowane dalej, jak choćby Wielkie kłamstewka czy Opowieść podręcznej. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że na taki rozwój wydarzeń pokuszą się także twórcy Gambitu królowej. Szczególnie, że bardzo mocno życzyliby sobie tego odtwórcy głównych ról. - Uwielbiam moją postać i bardzo chętnie wcieliłabym się w nią ponownie, gdybym tylko dostała taką możliwość. Aczkowiek uważam, że to w takim miejscu skończyła się historia, ukazuje ją wygraną i szczęśliwą – powiedziała grająca Beth Anya Taylor-Joy w wywiadzie dla Town & Country. Z podobnym entuzjazmem o kontynuacji dla tego samego magazynu wypowiedział się serialowy Harry Beltik. - Nie wiem czy powstanie 2. sezon, ale wszystko może się zdarzyć – stwierdził Harry Melling.

A co o możliwości nakręcenia 2. sezonu serialu Gambit królowej mówią twórcy? - To było najlepsze doświadczenie w trakcie całej mojej prawie 30-letniej kariery – wyznał Entertainment Weekly Scott Frank. I dodał, że choć nie wie, jak serial przyjmą widzowie, on pierwszy raz w życiu ma odwagę powiedzieć, że jest szczęśliwy z tego, co udało mu się stworzyć. Ekscytację tych, którzy spodziewają się, że kontynuacja Gambitu królowej powstanie, studzi nieco producent wykonawczy, William Horber, który w wywiadzie dla T & C powiedział: - A może pozwolimy widzom wyobrazić sobie ciąg dalszy? Kuszące, aczkolwiek mimo wszystko dalsze losy Beth wolelibyśmy to obejrzeć na ekranie. A Wy?