Gargamel już od kilku lat sieje prawdziwy postrach wśród najpopularniejszych twórców internetowych. Młody youtuber słynie bowiem z filmików, w których bezlitośnie punktuje szkodliwe zachowania w treściach publikowanych przez swoich kolegów i koleżanki z branży. Najczęściej wytyka im łamanie prawa, bezczelne plagiaty i manipulowanie swoimi widzami. W niechlubnym gronie bohaterów demaskatorskich nagrań Gargamela do tej pory znaleźli się już m.in. Jan Dąbrowski (JDabrovsky), Sylwester Wardęga, Aniela Bogusz (znana wcześniej jako Sexmasterka, a obecnie jako Lil Masti) czy Marcin Dubiel i pozostali członkowie projektu Team X. Co wiemy o twórcy, przed którym drżą największe gwiazdy polskiego YouTube'a?

Gargamel - prawdziwe imię i nazwisko, wiek, życie prywatne

Gargamel przyszedł na świat 11 sierpnia 1995 roku jako Jakub Chuptyś. W przeciwieństwie do większość osób, o których opowiada w swoich filmach, sam dość mocno strzeże swojej prywatności. O jego życiu osobistym nie wiadomo więc zbyt wiele. Udało nam się jedynie ustalić, że jest absolwentem XXI Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Warszawie oraz, że uczęszczał do Warszawskiej Szkoły Filmowej, na kierunku Film i Multimedia.

Gargamel - kariera

Kuba jest twórcą kanału o nazwie GargamelVlog. Swoje pierwsze nagrania zaczął publikować w 2011 roku, gdy miał zaledwie 16 lat. Początkowo publikował tam typowe vlogi oraz treści o charakterze komediowym. Przełom w internetowej karierze Gargamela nastąpił w 2015 roku, gdy zaczął zamieszczać filmy krytykujące znanych youtuberów, artystów i ludzi mediów. 

Jego znakiem stał się dynamiczny montaż, którego charakterystycznym elementem jest budujący napięcie przesterowany dźwięk. Dziś wszystkie filmy na jego kanale mają już w sumie niemal 160 milionów wyświetleń.

Od 2018 roku Gargamel tworzy także z Bartkiem Sitkiem, znanym pod pseudonimem Generator Frajdy, kanał o nazwie Dwóch Typów Podcast. Nowe odcinki, w których komentują bieżące wydarzenia, pojawiają się co sobotę.

Gargamel spełnia się także poza Internetem. W latach 2017-2020 był jednym z prowadzących muzyczną audycję Pogłos w radiowej Czwórce.

W ubiegłym roku wziął udział w popularnej akcji #Hot16Challenge. Klip do jego autorskiego utworu został wyświetlony niemal 2 miliony razy na samym YouTube.

Zobacz także:

Gargamel - oskarżenia o grooming

We wrześniu 2023 roku Youtuber został oskarżony przez swoją byłą dziewczynę o grooming. Laura Klaus nagrała materiał wideo, w którym opowiedziała, jak wyglądał ich związek i dlaczego się rozstali. Posądziła Gargamela o przemoc psychiczną, fizyczną i manipulację. Przypomnijmy, że ex-partnerów dzieli spora różnica wieku - w momencie, gdy byli razem ona miała zaledwie 16 lat, a on 25.