Koronawirus szaleje, a jedynym skutecznym rozwiązaniem na ten moment, by z nim walczyć, jest pozostanie w domach. Oznacza to, że czas pandemii COVID-19 to okres, kiedy dostęp do specjalistów takich jak ginekolog jest utrudniony. Wszystkie wizyty w gabinetach zostały odwołane, ale oczywiście w wyjątkowych sytuacjach lekarze przyjmują swoje pacjentki, np. te w ciąży. Rekomenduje się jednak, aby we wszystkich innych przypadkach konsultacje odbywały się zdalnie, czyli telefonicznie lub online. Aby umożliwić kobietom szerszy dostęp do możliwości skorzystania z wirtualnych wizyt u ginekologa w ramach kampanii społecznej „Recepta na sukces” zaaranżowanej przez firmę Gedeon Richter Polska Sp. z o.o.powstała inicjatywa #Porozmawiajmyotwarcie, w ramach której m.in. lekarze ginekolodzy pełnią dyżury właśnie online i w konkretnych terminach można zadać im pytanie. Jak to działa?

O co powinien zapytać dobry ginekolog podczas wizyty kontrolnej? >>>

Koronawirus a wizyta u ginekologa. Jak skonsultować się z lekarzem online?

Aby skorzystać z rozmowy z ginekologiem online wystarczy wejść na profil „Recepta na sukces” na Facebooku, gdzie znajdują się wszelkie niezbędne informacje. - Ginekolog dostępny jest w poniedziałki i piątki w godz. 17.00-19.00, a lekarz rodzinny we wtorki w godz. 17.00-19.00 i czwartki w godz. 19.00-21.00– informuje Aneta Grzegorzewska, Dyrektor Pionu Korporacyjnego i Relacji Zewnętrznych Gedeon Richter Polska Sp. z o.o. – Oprócz tego, istnieje możliwość zadania pytania w komentarzu pod wydarzeniem lub wysłania maila na skrzynkę ginekolog@receptanasukces.pl lub lekarzrodzinny@receptanasukces.pl – dodaje. Konsultacji ginekologicznych online udziela dr Ewa Surynt, która zajmuje się pacjentkami ze schorzeniami ginekologicznymi takimi jak zaburzenia endokrynologiczne, niepłodność, antykoncepcja czy endometrioza.

Co jeszcze trzeba wiedzieć decydując się na taką wizytę u ginekologa online? Czas przeznaczony na rozmowę to 15 minut i po tym czasie lekarz ma prawo zakończyć konwersację. Podczas takiej konsultacji lekarz nie może skonsultować wyników badań oraz przepisać recepty, czy w tym przypadku e-recepty. Inicjatywa ta ma na celu rozwianie wątpliwości, które np. mogą pomóc w podjęciu decyzji o niezwłocznej wizycie u lekarza, czy doinformowania w jakiejś kwestii, kiedy wolimy mieć pewność i nie chcemy posiłkować się tym, co np. przeczytamy w sieci. W tej sytuacji kontakt ze specjalistą będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, niż szukanie odpowiedzi u dr Google. 

Gabinety ginekologiczne 24h – gdzie w Polsce? >>>