Serial „Ginny & Georgia 2” okazał się jednym z wielkich hitów Netfliksa. Pierwsze odcinki w ciągu zaledwie 28 dni od premiery (w lutym 2021 roku) obejrzało 52 miliony subskrybentów i subskrybentek na całym świecie. Produkcja cieszyła się wówczas szczególnym uznaniem w Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Kenii. Fanki i fani serialu od tamtej pory nie mogą doczekać się, by zobaczyć dalsze losy tytułowych bohaterek.

Filmowanie 2. sezonu rozpoczęło się 29. listopada ubiegłego roku w Kanadzie, o czym dowiedzieliśmy i dowiedziałyśmy się dzięki Antoni Gentry (odtwórczyni postaci Ginny), która ujawniła szczegóły w poście na swoim profilu na Instagramie. Kiedy możemy spodziewać się premiery kolejnej części przygód rodziny Millerów? Co jeszcze wiadomo o produkcji „Ginny & Georgia 2”?

„Ginny & Georgia 2” – o czym będzie drugi sezon serialu?

W pierwszym sezonie 15-letnia Ginny Miller (Antonia Gentry) często uważa, że ​​jest bardziej dojrzała niż jej 30-letnia matka, energiczna Georgia Miller (Brianne Howey). Po latach podróżowania ta ostatnia desperacko chce osiedlić się w uroczej Nowej Anglii i zaoferować swoim dzieciom jedną rzecz, której nigdy nie miała: normalne życie. Ale nie wszystko jest takie proste. Przeszłość bohaterki, powiązana z tajemniczym wypadkiem, który kosztował życie jej męża i ojczyma jej dzieci, stanowi zagrożenie dla nowego życia rodziny. Georgia zrobi jednak wszystko, by ją chronić.

O nowych odcinkach niewiele wiadomo. Najprawdopodobniej zaczną się właśnie w tym miejscu, kontynuując opowiadanie o życiu rodziny Millerów, wciąż balansując między przeszłością i przyszłością.

„Ginny & Georgia 2” – obsada

W obsadzie drugiego sezonu zobaczymy Brianne Howey i Antonię Gentry jako Georgię i Ginny Miller, czyli serialowy duet matka-córka. Wraz z nimi najprawdopodobniej ponownie pojawi się Diesel La Torraca jako Austin Miller, syn Georgii i młodszy brat Ginny. Wystąpi także Jennifer Robertson w roli Ellen, Felix Mallard w roli Marcusa, Sara Waisglass w roli Maxine, Scott Porter w roli burmistrza Paula Randolpha, Raymond Ablack w roli Joe i Mason Temple, który gra Huntera.

„Ginny & Georgia 2” – premiera

Showrunnerka serialu Debra J Fisher zasypana pytaniami o premierę 2. odsłony, postanowiła zabrać głos. W połowie 2022 roku za pośrednictwem TikToka wyjawiła, że praca na planie nowego sezonu dobiegła końca i rozpoczęła się faza postprodukcji, która zajmie kilka tygodni, aby ukończyć pracę nad wszystkimi 10 odcinkami. Można było z tego wnioskować, że Ginny & Georgia nie pojawią się na małym ekranie wcześniej, niż pod koniec roku.  Debra J Fisher powiedziała:

Pierwsze pytanie, które zadaje mi się jako showrunnerce „Ginny & Georgia”, brzmi: gdzie jest drugi sezon? Oto, co wiem i co mogę powiedzieć: właśnie skończyliśmy kręcić. Co to znaczy? Że Netfliksowi zajmie 14 tygodni, aby stworzyć dubbing dla „Ginny & Georgii” we wszystkich językach nieanglojęzycznych.

W sekcji komentarzy pod postem, jeden z fanów poprosił o wyjaśnienie, pisząc: Więc grudzień???, na co Debra J Fisher odpowiedziała: Jak najszybciej, w połowie lub pod koniec grudnia.

Zobacz także:

Teraz już wiemy na pewno: Netflix podał datę premiery 2. odsłony popularnej serii. „Ginny & Georgia” powrócą na ekrany 5 stycznia 2023 roku.

„Ginny & Georgia 2” – zdjęcia

Na początku grudnia Netflix udostępnił też kilka zdjęć z wyczekiwanych nowych odcinków (obejrzycie je w naszej GALERII na górze strony). Na podstawie opublikowanych kadrów można się domyślać, że dramatyczna sytuacja z finału 1. sezonu jest już pod kontrolą, a główne bohaterki mogą (przynajmniej na chwilę) odetchnąć. Wiele wskazuje na powrót Ginny do domu w Wellsbury oraz do szkoły (na jednej z fotek widzimy ją w towarzystwie Marcusa). U Georgii najprawdopodobniej szykuje się szczęście w miłości. Pozostałe szczegóły owiane są tajemnicą. Wciąż czekamy też na zwiastun.