G: Jak zostałeś wizażystą? Jak wyglądały początki Twojej pracy?

Zacząłem zdawać sobie sprawę z tego, że chcę zajmować się makijażem jeszcze na studiach. Na ekonomii. Od zawsze pociągała mnie moda i choć może to dziwnie zabrzmieć, to myśl o niej nieustannie grzmiała mi w głowie jak burza. Postanowiłem przeprowadzić się do Londynu, gdzie rozpocząłem naukę w najbardziej prestiżowej szkole makijażu. Początek był jak ze snu - byłem przepełniony niesamowitą energią i gotów na to, by rozpocząć tę wspaniałą przygodę.

 

G: Załóżmy, że moja znajoma pragnie zostać wizażystką. Jak rozpocząć karierę? Jaką radą możesz się podzielić z młodą osobą, która chce pracować w tej branży? 
 

Mam mnóstwo rad dla osób pragnących rozpocząć pracę w tym biznesie. Zacząłbym od zaznaczenia, że bycie wizażystą to z pewnością  praca kreatywna, ale umiejętność nawiązywania relacji biznesowych może odgrywać w niej kluczową rolę. 
 

1. Rozpocznij od szkoły - nie musi to być długi kurs. Taki trwający od 3 do 6 miesięcy będzie w sam raz.
 

2. Nawiązuj kontakty, działaj w social mediach, wyjdź z domu, poznawaj potencjalnych klientów i współpracowników, a także innych makijażystów. Okaż swój entuzjazm!
 

3. Bardzo ważne by zacząć od asystowania komuś, kto już posiada mocną pozycję w zawodzie. Taka osoba może Ci wiele pokazać i nauczyć cię jak odnaleźć się w branży.
 

4. Pamiętaj o tym, że dopiero zaczynasz - zgrywając diwę nic nie osiągniesz, wiele zyskasz za to będąc osobą dyspozycyjną, uprzejmą, pokorną i profesjonalną.
 

5. Zbuduj własne portfolio, skontaktuj się z młodymi fotografami, agencjami modelek, stylistami i projektantami, aby mieć gotowy zbiór swoich prac do przedstawienia przed potencjalnymi klientami.
 

G: Opowiedz mi o swoim największym dotychczasowym osiągnięciu.
 

Mój największy sukces? Udało mi się sprawić, że rodzice są ze mnie dumni.
 

G: Jak zaczęła się Twoja współpraca z Chiarą? Opowiedz nam coś o waszej wspólnej pracy. Co stoi za tym, że zawsze tak dobrze wygląda? Czy ma własne pomysły na fryzury i makijaże?
 

Poznałem Chiarę przez Alessio - jednego z moich najlepszych przyjaciół. Zaczęliśmy się przyjaźnić i pracować wspólnie nad różnymi projektami. Praca z nią jest niezwykle prosta, Chiara jest piękna i dokładnie wie czego chce. Dobrze się odżywia przez co jej skóra pozostaje w świetnej kondycji. Do pielęgnacji używa organicznych produktów, które pomagają jej zachować świetlistą, zdrową cerę. Uwielbia rozświetlony makijaż nude, dobrze czuje się w naturalnej odsłonie.
 

G: Pewnie nie masz zbyt wiele czasu na wykonanie jej makijażu, Chiara cięgle dokądś biegnie. Udzielisz nam kilku porad jak wyglądać olśniewająco nie tracąc zbyt wiele czasu przed lustrem? Załóżmy, że mam 30-45 minut na przygotowanie się do wyjścia.
 

Makijaż Chiary rozpoczynam od głębokiego nawilżenia. Używam produktów organicznych; serum ujędrniającego, olejku nawilżającego, balsamu do ust Potem podkreślam kontur jej oczu. Używam bardzo lekkiego podkładu - w przypadku Chiary od Armaniego- to jej ulubiony. Nakładam też mnóstwo rozświetlacza, mocno tuszuję rzęsy i nakładam błyszczyk do ust w kolorze nude. Mokre włosy spryskuję sprayem nadającym objętość, następnie suszę suszarką. Po wysuszeniu nakładam puder do układania naturalnych fal i prostuję końce. Nazwałbym to plażową elegancją.