Nie dzieje się tu żadna magia. To część akcji Run for the Oceans marki adidas, która współpracuje z organizacją non-profit Parley for the Oceans, oczyszczającą z plastiku plaże i wybrzeża na całym świecie. Zarejestrowana w aplikacji adidas Running aktywność powyżej 10 minut oznacza mniej plastikowych odpadów.  To z nich dzięki innowacyjnej technologii powstaje granulat, z którego adidas tworzy potem ubrania sportowe. 

Przeliczmy: godzina tenisa - 6 butelek mniej z plaży. Półgodzinny spacer po parku - 3 butelki znikają z plaży. W tym roku na liście wszystkich aktywności akcji Run For The Oceans mamy także nordic walking, piłkę nożną, golf, wspinaczkę po schodach, lekkoatletykę, koszykówkę, tenis stołowy, siatkówkę, squasha, futbol amerykański, piłkę ręczną, baseball, rugby, krykieta, siatkówkę plażową, hokeja na trawie, jazdę na wózku inwalidzkim i coś rewelacyjnego, czyli plogging, bieganie połączone ze zbieraniem śmieci do worka. Daria, która sporo chodzi po górach i jeździ na rowerze, zamierza też z aplikacją biegać. Do Run for the Oceans dołącza też jej pies, bo minuty będą naliczali razem podczas spacerów.

Problem zalegającego wszędzie plastiku jest zagrożeniem dla naszego zdrowia i życia oceanicznego. Jeśli nie zadziałamy teraz, w ciągu następnych 30 lat w wodach oceanów będzie więcej tworzyw sztucznych niż ryb. Z badań wynika, że cała nadzieja w przedstawicielach Generacji Z. 94% z nich twierdzi, że każdy z nas doświadcza już dziś skutków zmian klimatycznych. 95% jest gotowa, by zmienić swoje przyzwyczajenia dla dobra środowiska. Aż 85% wierzy, że przyszłość zależy od naszych codziennych wyborów.

Co możemy zrobić, żeby żyć bardziej świadomie? W podcaście Glamour EcoTalk Ekocentryczka opowiada, że zaczyna się od świadomego obserwowania natury i otoczenia wokół siebie. Z rozmowy redaktorki naczelnej Glamour Kasi Dąbrowskiej z Darią dowiesz się, jakie zmiany warto wprowadzić w swoim życiu, żeby zdjąć sobie z karku trochę wyrzutów sumienia. Jak być uważnym na zakupach, co zmienić na półce z kosmetykami i w swojej kuchni.

Daria pokazuje, że da się od ręki zminimalizować ilość plastiku w swoim otoczeniu - sprawdź, co ty możesz zrobić!

Zobacz także:

Pamiętajcie, że pierwszy odcinek w ramach cyklu Glamour EcoTalk x Adidas za nami, a już niedługo na Glamour.pl pojawi się trzeci. Bądźcie z nami.

Akcja Run for the Oceans marki adidas trwa od 23 maja do 8 czerwca, czyli Światowego Dnia Oceanów. Już teraz możesz się zarejestrować w aplikacji adidas Running.