W najnowszym grudniowo-styczniowym wydaniu magazynu GLAMOUR z Dominiką Wysocką na okładce, czyli zwyciężczynią 10. edycji programu „Top Model”, znajdziecie dużo dobrego. Choćby rozmowę z Anną Alboth, aktywistką z Grupy Granica, która pomaga uchodźcom na polsko-białoruskim pograniczu. Ale też wywiad z Weroniką Książkiewicz wokół jej najnowszego filmu „Powrót do tamtych dni”, w którym zagrała żonę alkoholika. Nie brakuje

To wyjątkowy numer także dlatego, że był współtworzony z przedstawicielkami i przedstawicielami generacji Z. Tak o tym spotkaniu pisze redaktorka naczelna GLAMOUR, Katarzyna Dąbrowska: „Do pracy nad tym numerem zaprosiliśmy Miłosza Kuleszę, Gabi Bednarz, Maję Janowską i Janka Marka (na zdj. ze mną od lewej). To przedstawicielki i przedstawiciele pokolenia Z, którzy wspólnie stworzyli kolekcję RE.DESIGN Love curated by #PolishGenZ dla marki Reserved”.

 Spędziliśmy z nimi wiele godzin, przygotowując teksty, robiąc zdjęcia, rozmawiając (efektów szukajcie w magazynie na stronach oznaczonych #PolishGenZ). Są wspaniali. Mądrzy. Pełni zapału, czułości do siebie nawzajem i świata. I przekonani, że ten świat musi się zmienić, a oni wiedzą jak. Czekam, kiedy to pokolenie zacznie decydować o naszej przyszłości. Z nadzieją – dodaje Katarzyna Dąbrowska.

A co mówią na temat pracy nad numerem i swoim pokoleniu Maja, Janek, Gabi i Miłosz?

„Cyfrowe pokolenie Z urodzone w latach 1995–2010, obecnie prawdopodobnie przebywające w kampusie uniwersyteckim w waszej okolicy. Cyfrowe, ale niebezosobowe, bo z tendencją do bezwstydnego życia na głos, otwartego przedstawiania swojej perspektywy. Stąd też dzięki uprzejmości redakcji magazynu GLAMOUR możemy do was przyjść z wiadomością. W dobie digitalizacji, niejednolitości zdań i astronomicznej liczby poglądów ciężko o autentyczność. Masa wiadomości z przeróżnych mediów sprawia, że musimy się uczyć ich filtracji – odróżniania prawdy od kłamstwa. Każdy z nas chce lepszego świata, kto by nie chciał? Chcemy więcej optymizmu i kolorów, zwłaszcza w tym pochmurnym grudniowym okresie, znowu, kto by odmówił? Nazywają nas pokoleniem aktywistów, stąd też zachęcamy do synergii i działań – nam zależy. Jako hybryda wcześniejszych pokoleń, które uformowały dzisiejszy świat, jesteśmy świadomi problemów współczesności. Myślimy o lepszym jutrze nie tylko dla nas, lecz także dla przyszłych pokoleń. Cechuje nas wrażliwość na krzywdę ludzi, zwierząt i przede wszystkim tego, po czym świadomie stąpamy – planety. Działamy nie tylko w internecie. Wspólnie wiele da się osiągnąć. Kluczem jest systematyczność, wystarczy tylko nie odpuszczać. My nie odpuszczamy, a Wy? Zapraszamy do przeczytania artykułów z naszym udziałem oraz zagłębienia się w nasze poglądy i świat, jakim my go widzimy. Hope u will like it!”

W naszych kanałach social media (na Instagramie i TikToku) znajdziecie materiały odsłaniające kulisy redakcyjnej pracy nad grudniowo-styczniowym wydaniem GLAMOUR! Koniecznie zobaczcie też jak to wszystko wyszło – dyskusja o miłości (jak kocha generacja Z?) czy sesja mody. Magazyn możecie kupić w salonach prasowych lub na stronie kultowy.pl.