Wiosną oraz latem chętniej sięgamy po rozświetlacze, jak również inne kosmetyki dające efekt glow. Mieniące się drobinki, które są w nich zawarte, idealnie współgrają z promieniami słońca, przez co skóra wygląda pięknie i świeżo. Popularność mocno rozświetlonego makijażu można zauważyć m.in. w mediach społecznościowych. Absolutnym hitem na Instagramie jest teraz golden hour skin. W ogóle nas to nie dziwi – jest po prostu zachwycający. Sprawdź, na czym polega ten trend, a także jak i za pomocą jakich kosmetyków można wykonać make-up w tym stylu. 

Golden hour skin – na czym polega ten trend w makijażu?

W sezonie wiosna-lato 2022 nie można przejść obojętnie obok tego trendu w makijażu. Golden hour skin, bo właśnie o nim mowa, robi prawdziwą furorę na Instagramie. Poza tym zainteresował redaktorki urody z całego świata, w tym z brytyjskiego wydania „Glamour”. W związku z tym nie pozostaje nam nic innego, jak wytłumaczyć, na czym polega jego fenomen. Nazwa trendu nie jest przypadkowa. Według wielu osób, skóra wygląda najpiękniej (na zdjęciach i nie tylko) o – tak zwanej – złotej godzinie, czyli chwilę po wschodzie słońca albo tuż przed zachodem. Popularne makijażystki oraz makijażyści postanowili odtworzyć ten look za pomocą kosmetyków kolorowych, na czele z rozświetlaczem. I tak właśnie powstał golden hour skin. Czyli makijaż, który wyróżnia się dość mocnym glow, wyraźnie podkreślonymi kościami policzkowymi, a także podkreślonymi powiekami bądź ustami. 

Golden hour skin – jak wykonać makijaż w tym stylu?

Jak wykonać makijaż w tym stylu? Spieszymy z odpowiedzią. Na początku warto zadbać o wygląd skóry. Do tego przyda się baza wygładzająca, lekki podkład, który wyrówna i poprawi koloryt cery, a także korektor maskujący drobne zmarszczki czy wypryski. Oczywiście nie osiągniesz zadowalających efektów, jeśli wcześniej nie zadbasz o kondycję swojej skóry. Odpowiednia (czyli dopasowana do indywidualnych potrzeb) pielęgnacja to klucz do sukcesu. Gdy wykonasz ten krok, sięgnij po rozświetlacz (o tym, jaki wybrać, możesz przeczytać poniżej) i zaaplikuj go (zacznij od odrobiny produktu, a następnie – ewentualnie – dodaj go trochę więcej) na kości policzkowe, skronie oraz nos. Pamiętaj również o błyszczyku lub cieniach do powiek z subtelnym pigmentem.

Golden hour skin – za pomocą jakich kosmetyków wykonać makijaż w tym stylu?

Jak wiadomo, rozświetlacz – rozświetlaczowi nierówny. Jaki wybrać, aby osiągnąć efekt w stylu golden hour skin? Szukając ideału, warto zwrócić uwagę na dwie rzeczy, a mianowicie na pigmentację i odcień. W tym wypadku najlepiej sprawdzą się mocno napigmentowane rozświetlacze o ciepłym - lekko miodowym odcieniu. Dzięki nim skóra będzie wyglądać niczym muśnięta promieniami wschodzącego bądź zachodzącego słońca.