61. gala rozdania nagród Grammy 2019, czyli najważniejszych statuetek muzycznych w branży, przejdzie do historii. Poniżej znajdziecie najlepsze momenty, a wśród nich zaskakujące pojawienie się na scenie Michelle Obamy, a także historyczna wygrana młodej przedstawicielki rapu, Cardi B. 

Michelle Obama na scenie podczas Grammy 2019

Gości poruszyło nieoczekiwane wystąpienie Michelle Obamy, która dołączyła do Lady Gagi, Jennifer Lopez, Alicii Keys oraz Jada'y Pinkett Smith na scenie. Była pierwsza dama USA zapytała artystki, czym jest dla nich muzyka, a odpowiedzi artystek i samej Michelle były bardzo wzruszające: „Mówili, że jestem dziwna (…) Dzięki muzyce zrozumiałam, aby ich nie słuchać”, powiedziała Lady Gaga, a J.Lo dodała: „Muzyka zawsze była miejscem, w którym każdy może poczuć się wolnym”. „Muzyka pomaga wyrażać siebie, dzielić nasze smutki, nadzieje i radości (…). Pokazuje nam, że wszystko ma znaczenie, każda historia, każda nuta w każdej piosence. Prawda, drogie panie?” - podsumowała Michelle Obama.

Grammy 2019: dlaczego Ariana Grande nie pojawiła się na gali? Na Instagramie pokazała nawet kreację na wieczór >>>

Grammy 2019: historyczna wygrana Cardi B

Cardi B jako pierwsza raperka w historii otrzymała Grammy 2019 za najlepszy album w kategorii rap, pokonując tym samym Mac Millera czy Travisa Scotta. Artystka wygrała statuetkę za debiutancką płytę Invasion of Privacy, która uplasowała się na pierwszym miejscu Billboard 200. Zrobiła również furorę swoją kreacją vintage autorstwa Mugler – jej suknia była najszerzej komentowaną stylizacją.

Alicia Keys jako pierwsza kobieta w roli gospodarza Grammy od 14 lat. I to bez makijażu

Gospodarzem 61. gali wręczenia nagród Grammy 2019 była Alicia Keys. To o tyle istotne, że po raz pierwszy od 14 lat wydarzenie poprowadziła kobieta – w 2005 roku tę rolę pełniła piosenkarka Queen Latifah. Wokalistka zachwyciła czerwoną kreacją od Armani Privé i dodała kobietom pewności siebie po raz kolejny rezygnując z makijażu. Artystka jest konsekwentna i od kilku lat się nie maluje, nawet na tzw. „wielkie wyjścia”.

Występ Lady Gagi na Grammy 2019

Fragmenty wideo z rockowej aranżacji Shallow od wczoraj krążą po sieci, a internauci są zachwyceni formą Lady Gagi. To zdecydowanie najlepszy występ tegorocznej gali. Z resztą utwór nagrodzono Grammy w kategorii najlepsza piosenka z filmu. Z tego powodu jeszcze bardziej nie możemy już doczekać się wspólnego występu Lady Gagi i Bradleya Coopera na Oscarach 2019.

Przytuleni Travis Scott i Kylie Jenner na czerwonym dywanie Grammy 2019

Może to nie jest historyczny moment, ale wspólnie pojawienie się Travisa Scotta i Kylie Jenner na oficjalnej gali Grammy 2019 to rzadki widok. Raper był nominowany za najlepszy album rap Astroworld, jednak nie wygrał statuetki.

Zobacz także:

Ariana Grande skrytykowała wygraną Cardi B

Oprócz tego, że artystka nie pojawiła się na rozdaniu nagród (a zwyciężyła w kategorii najlepszy album pop za płytę Sweetener), ponieważ poróżniła się z producentem wykonawczym, miała zastrzeżenia do wygranej Cardi B. Po ogłoszeniu werdyktu opublikowała kilka krótkich, niecenzuralnych tweetów o treści: „Literal bullshit” czy „Fuck”. Oburzyło ją to, że Mac Miller nie otrzymał Grammy – jury pośmiertnie nominowało go i album Swimming w kategorii najlepszy album rap. Kiedy fani zwrócili jej uwagę, że nie powinna atakować Cardi, Ariana odpowiedziała, że nie miała takiego zamiaru i skasowała swoje wpisy.