Za nami 63. gala wręczenia nagród Grammy! Do kogo należała ubiegła noc? Przede wszystkim do Beyoncé, która właśnie przeszła do historii jako kobieta z największą liczbą nagród Grammy na swoim koncie. W ciągu ostatnich lat otrzymała (aż!) 28 statuetek w najważniejszych kategoriach. Ubiegłej nocy triumfowała również jej 9-letnia córka. Blue Ivy Carter, bo właśnie o nią chodzi, wygrała bowiem pierwszego Muzycznego Oscara w swojej karierze! 

Blue Ivy Carter otrzymała pierwszą nagrodę Grammy w swojej karierze!

Podczas wczorajszej gali wybrano m.in. najlepszy teledysk. Nagroda w tej kategorii trafiła do twórców oraz twórczyń Brown Skin Girl. I choć ten utwór kojarzymy przede wszystkim z Beyoncé, do grona jego współautorów / współautorek należy również jej 9-letnia córka i pochodzący z Nigerii artysta WizKid. Co więcej, Blue Ivy Carter można usłyszeć we fragmencie Brown Skin Girl, a także zobaczyć w nagrodzonym wczoraj teledysku. To kolejny sukces, którym może pochwalić się dziewczynka. Gratulujemy! 

Warto jednak przypomnieć, że Blue Ivy Carter i WizKid nie zostali od razu uwzględnieni na liście nominowanych do Grammy 2021. Okazało się to niedopatrzeniem ze strony organizatorów tegorocznej gali. Zestawienie zostało zaktualizowane dopiero w grudniu 2020 roku, czyli kilka tygodni po oficjalnym ogłoszeniu nominowanych artystów i artystek.