Mimo pandemicznej rzeczywistości gala rozdania nagród Grammy 2021 odbyła się. Aczkolwiek nie tradycyjnie w Staples Center, a w namiocie pod Los Angeles Convention Center, aby zapewnić wszystkim zgromadzonym jak najlepsze bezpieczeństwo. Część gwiazd prezentowała się w maskach ochronnych na twarzy, które zwykle idealnie pasowały do reszty kreacji.

Trzeba też podkreślić, że to kobiety zdecydowanie rządziły podczas tegorocznego rozdania Grammy. Beyoncé, zdobywając liczne nagrody ubiegłej nocy, została pierwszą kobietą, która ma na swoim koncie najwięcej, bo aż 28, statuetek złotych gramofonów. Na gali zaprezentowała się w świeżej interpretacji małej czarnej. 

fot. Getty Images

Uwagę przykuwała również Megan Thee Stallion w spektakularnej pomarańczowej sukni od Dolce&Gabbana, która została nagrodzona za najlepszy rapowy występ, jak i za najlepszą piosenkę w kategorii rap, czyli Savage, w której gościnnie wystąpiła Beyoncé.

Taylor Swift postawiła z kolei na kreację jak z bajki, czyli kwiatową mini zaprojektowaną przez Oscara de la Renta, do której miała pasującą maseczkę. Gwiazda zgarnęła jedną z najważniejszych nagród. Jej album Folklore został uznany albumem roku. I to nie pierwszy raz, kiedy Taylor udało się wygrać w tej kategorii. Takie wyróżnienia dostała już w 2010 i 2015 roku!

Kto jeszcze zachwycał, jeśli chodzi o kreacje? Zdecydowanie Dua Lipa w projekcie Versace, który przypominał jedną z pamiętnych sukien Cher z czerwonego dywanu sprzed lat. Niesamowicie prezentowała się także na scenie podczas swojego występu, który jest jednym z najbardziej dyskutowanych i chwalonych z minionego wieczoru. 

Lizzo, która wręczała nagrodę, postawiła na syrenią sukienkę midi w klimacie lat 80. od Balmain. Billie Eilish wybrała z kolei total look od Gucci. Nie zawiódł Harry Styles, który i na scenie, i na czerwonym dywanie nosił urocze szaliki boa, który oczywiście był wierny Gucci w swoich stylizacjach. Wzroku nie dało się również oderwać od Noah Cyrus w niesamowitej sukni Schiaparelli. 

Zobacz także:

fot. Getty Images

To, jak te i inne gwiazdy prezentowały się na czerwonym dywanie podczas Grammy 2021 zobaczysz w galerii na górze strony!