Grudniowa garderoba to nie tylko ciepłe kurtki, śniegowce oraz czapki i szaliki. W tym wyjątkowym miesiącu ciężko nam sobie wyobrazić stylizacje bez jakiejś szczególnej sukienki. W końcu okres przedświąteczny, same święta oraz wieńczący rok sylwester to mnóstwo pretekstów do tego, żeby ją założyć. Jak spośród modeli dostępnych w nowych kolekcjach wybrać tę jedyną? Dla każdego grudniowa sukienka może mieć zupełnie inną definicję. Z tego powodu zebraliśmy aż 9 pięknych propozycji, które uwzględniają różne długości, materiały i ozdobne detale. Tym sposobem w poniższym zestawieniu możesz znaleźć idealną kreację nie tylko na towarzyskiego śledzika lub sylwestrową imprezę, ale jeszcze wiele innych wydarzeń, które odbędą się teraz i w kolejnych miesiącach. My już mamy swój typ.

Grudniowa sukienka – Sukienka z wstawkami z siateczki

Jak najbardziej zwyczajną sukienkę przeobrazić w wyjątkowy model, od którego ciężko oderwać wzrok. Projektantki i projektanci mody mają na to swoje sposoby. Jednym z niezwykle efektownych zabiegów jest dodanie wstawek z siateczki. Transparentne elementy od razu podkręcają nie tylko sam model, ale całą stylizację. Jeżeli brzmi to jak opis idealnej sukienki na grudzień, to znaleźliśmy taką w kolekcji polskiej marki.

Grudniowa sukienka – Sukienka z aksamitu

Aksamit to materiał, który z powodzeniem sprawdza się w stylizacjach na szczególne okazje. Mięsisty i lekko połyskujący ma w sobie nutę wyjątkowości, która idealnie wpisuje się w takie wydarzenia. Pozostaje zatem wybór fasonu i koloru. W okresie świątecznym oraz przed nim często sięgamy pod odcienie czerwieni i zieleni. Nic też nie stoi na przeszkodzie, żeby postawić na czerń. W końcu ten nieśmiertelny kolor zawsze świetnie się prezentuje.

Grudniowa sukienka – Sukienka bez pleców

Na liście ulubionych sukienek Francuzek mocne miejsce ma model bez pleców. Wycięcie z tyłu nawet w przypadku najprostszych fasonów sprawia, że zyskują to coś. Efektownie odsłonięte plecy bez przeszkód mogą pojawić się w stylizacji na służbowego lub prywatnego śledzika, a także na sylwestrową zabawę. Taka kreacja nie potrzebuje już szczególnych dodatków. Zawsze odsłonięte plecy przyćmią pozostałe elementy zestawu.

Grudniowa sukienka – Sleep dress

Grudniowa pogoda nie zachęca nas do noszenia cienkich i zwiewnych materiałów. Dla sleep dress jednak wiele osób jest gotowych na poświęcenie. Para rajstop i marynarka mogą okazać się ułatwieniem w tej sytuacji. Wystarczy zatem dobrze przemyśleć stylizację ze sleep dress i nawet taka sukienka będzie miała okazję stać się numerem jeden grudniowego zestawu. Potem pozostanie już tylko podjęcie decyzji dotyczących kolory i długości. Okres świąteczny zachęca do wyboru czerwonych sukienek, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby postawić na nieśmiertelną czerń lub jeszcze inny kolor.

Grudniowa sukienka – Sukienka z rozporkiem

Czasami wystarczy jeden ciekawy detal, żeby cała sukienka nabrała charakteru i tym sposobem przyciągnęła nasze spojrzenie z wieszaka lub fotografii w sklepie internetowym. Taką moc mają miedzy innymi sukienki z rozporkiem. Nawet prosty model z rozcięciem odsłaniającym nogę robi wrażenie. W wersji grudniowej można postawić na taki fason z aksamitu. Taka sukienka będzie idealna na wszystkie szczególne okazje w grudniu i później. W końcu za chwilę zaczyna się karnawał.

Grudniowa sukienka – Mała czarna

Mała czarna to niezawodna sukienka z francuskim rodowodem. Model wylansowany przez Coco Chanel na przestrzeni lat wyswobodził się z konkretnej definicji i teraz każdy może go interpretować po swojemu. Z tego powodu każda grudniowa sukienka w czarnym kolorze może być właśnie odbiciem naszej wizji małej czarnej. Mini, midi lub maxi, na ramiączkach, z krótkim albo długim rękawem, prosta lub ozdobna – dokładnie taka, która wpisze się w nasz styl i sprawi, że poczujemy się wyjątkowo.

Zobacz także:

Grudniowa sukienka – Sukienka z wycięciami

Sukienka z wycięciami nie jest pierwszym wyborem w sezonie zimowym, ale jeżeli dobrze przemyślimy stylizację na drogę, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby była także numerem jeden grudniowych zestawów. Przebój ostatnich sezonów jest interpretowany na wiele sposobów. Wycięcia mogą pojawić się na głównie na dekolcie lub bokach, ale nie ma żadnych żelaznych zasad, które powstrzymywałyby designerów i designerki przed umieszczeniem ich w jeszcze innych miejscach.

Grudniowa sukienka – Princeska

Princeska to prosta i uniwersalna sukienka. Drzemiący w niej potencjał można wykorzystać na wiele sposobów. Klasyczny model na ramiączkach w prosty sposób może nabrać odświętnego charakteru. Wystarczy body lub koszula z ozdobnym kołnierzem albo rękawami. Wtedy taka prosta sukienka i założony pod nią element garderoby wyglądają jak spójna całość. W dodatku dzięki temu princeska za każdym razem może wyglądać inaczej.

Grudniowa sukienka – Dzianinowa sukienka

Grudniowa sukienka może kojarzyć się głównie z dzianinami. Ciepłe i otulające materiały mogą na szczęście dbać nie tylko o nasz komfort, ale jeszcze do tego świetnie wyglądać. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zatem stały się głównymi bohaterkami stylizacji na przedświąteczne i świąteczne przyjęcia.