Lista oczekiwań wobec butów na zimę jest bardzo rygorystyczna, bo ta pora roku wymusza na nas bardziej praktyczne spojrzenie na ten dodatek. To podejście jest widoczne w wielu zakątkach świata. Interesująca wydaje się zwłaszcza jedna kategoria. Niedawno pisaliśmy o zimowych butach Skandynawek. Te muszą sprawdzać się nawet w ekstremalnych warunkach, bo ta pora roku na północy potrafi dawać się we znaki. Podsumowaliśmy też zimowe buty Francuzek. Pomimo że w tym kraju ta pora roku przebiega dużo łagodniej, to jednak fashionistki doceniają potencjał tego samego modelu i także wybierają go do swoich stylizacji. Stawiają na nie w zimowych kurortach i na co dzień. W Polsce ich widok także nie należy do rzadkości. O jaką parę chodzi? Oczywiście o śniegowce. Buty, które od lat budzą kontrowersje i mają zarówno wierne fanki i fanów, jak i zagorzałych przeciwników i przeciwniczki, to model, któremu nie można odmówić najbardziej pożądanych cech o tej porze roku. Ciepłe i wygodne buty na zimę to właśnie przede wszystkim śniegowce.

Ciepłe i wygodne buty na zimę – Śniegowce z wywiniętą cholewką

Śniegowce to niezaprzeczalnie buty, które mogą dać dużo ciepła i wygody zimą. Te cechy są jednak wspólne dla ich rozmaitych odsłon. Znalezienie idealnej pary wcale nie musi zatem należeć do najłatwiejszych. Jednym z popularnych fason są klasyczne śniegowce ozdobione wywiniętą cholewką z futrem lub barankiem. Tego typu ozdoba świetnie podobija zimowy charakter stylizacji. Wystarczy, że buty zostaną założone na rajstopy, legginsy lub spodnie, których nogawki można włożyć w cholewki, żeby móc je w pełni wyeksponować.

Ciepłe i wygodne buty na zimę – Klasyczne śniegowce

Klasyczne śniegowce mają charakterystyczny fason, ale to nie znaczy, że z tego powodu mamy ograniczony wybór. Różnią się materiałami, kolorami i długościami cholewek, a to w zupełności wystarcza, żeby dobrać takie, które najbardziej będą pasować do naszego stylu. Najczęściej w sklepach obuwniczych proponowane są w uniwersalnym wydaniu, które pozwala na dopasowanie ich do dowolnych stylizacji przez cały sezon. Dzięki temu inwestycja w jedną parę śniegowców może bardzo się opłacić. Będą nie tylko świetnie wyglądać ze spodniami, spódnicami i sukienkami, które mamy już w swoich szafach, ale do tego jeszcze dawać ciepło i komfort podczas noszenia, a przecież o to w tym chodzi.

Ciepłe i wygodne buty na zimę – Śniegowce z kożuchem

Klasyczne śniegowce ze skóry lub zamszu mogą występować nie tylko w jednolitym wydaniu. Projektanci i projektantki mody przez lata opracowali wiele sposobów na upiększenie i podrasowanie takich butów na zimę. Wśród często pojawiającego się motywu jest kożuch na cholewce. Dzięki takiej ozdobie buty jeszcze lepiej wpisują się w charakter pory roku. Klasyczny płaszcz czy puchówka będą prezentować się jeszcze bardziej zimowo w towarzystwie właśnie takiej pary butów. Kożuch nie jest też bez znaczenia dla ciepła, które daje taki model.

Ciepłe i wygodne buty na zimę – Śniegowce ze ściągaczem

W śniegowcach często można znaleźć rozwiązania, które pozwalają dodatkowo spotęgować ich praktyczny charakter. Dzięki drobnym detalom mogą być jeszcze cieplejsze i dawać jeszcze więcej komfortu podczas noszenia. Jednym ze sposobów, żeby jeszcze bardziej cieszyć się z nowej pary śniegowców są ściągacze. Chlewka z systemem umożliwiającym dopasowanie jej do nogi sprawdzi się zwłaszcza w przypadku większych opadów śniegu. Dzięki temu biały puch nie nasypie się do środka, a stopa pozostanie sucha i ogrzana.

Ciepłe i wygodne buty na zimę – Mukluki

Mukluki wróciły w wielkim stylu już jakiś czas temu za sprawą kolekcji Miu Miu. Teraz futrzane śniegowce można znaleźć na szczęście nie tylko w kolekcjach domów mody i to na dodatek w wielu różnych odsłonach. Mogę być nim bowiem ozdobione w całości lub tylko na cholewkach. Dla niektórych wybór drugiej opcji wiąże się przede wszystkim ze względami praktycznymi, bo takie buty po prostu dłużej nie wymagają odświeżenia. Świetnie wyglądają przede wszystkim do legginsów, rurek lub innych spodni, które można włożyć w cholewkę, bo dzięki temu zostaje wyeksponowana ozdobiona futrem cholewka.

Ciepłe i wygodne buty na zimę – Buty astronauty

Buty astronauty to jedna z odsłon śniegowców. Modele inspirowane obuwiem do spaceru po Księżycu sprawdzają się także w ziemskich warunkach. Zwłaszcza zimą ich grube cholewki izolujące nasze stopy i łydki od temperatury, która panuje na zewnątrz, są dla wielu osób powodem do ogłoszenia ich ulubioną parą butów na tę porę roku. Do tego warto pamiętać, że sprawdzą się nie tylko w miejskich warunkach. To prawdziwe buty do zadań specjalnych. Można je zabrać nawet na zimowe ferie w górskim kurorcie, choć oczywiście na spacery po szlaku, a nie na trudne trasy, które wymagają specjalistycznego sprzętu.

Zobacz także:

Ciepłe i wygodne buty na zimę – Śniegowce stylizowane na trzewiki

Niektóre modele śniegowców to hybrydy, które właściwie ciężko zakwalifikować do konkretnej kategorii. Są pary, których grube podeszwy i sznurowanie skłaniają nas ku opinii, że to trzewiki. Sam design jednak mocno nawiązuje też do śniegowców. Takie obuwie może być świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie są w stanie jednoznacznie opowiedzieć się za którymiś z tych modeli. W ten sposób kupując jedną parę, mają po trochu z jednego i z drugiego fasonu.

Ciepłe i wygodne buty na zimę – Śniegowce z ozdobnym szwem

Najlepszy sposób na ozdobienie śniegowców? Ciężko wskazać tylko jeden. Projektanci i projektantki mody maja jednak swoje ulubione rozwiązania, do których wracają. Kożuch na cholewce to wcale nie jedyna opcja. Do rzadkości nie należą także śniegowce z ozdobnymi szwami. Grube i wyraziste przeszycie ozdobną nicią to akcent, który nadaje im wyrazu. Jeżeli ktoś nie celuje w minimalistyczne rozwiązania i lubi dodatkowe ozdoby, to te będą jak znalazł.

Ciepłe i wygodne buty na zimę – Sznurowane śniegowce

Pomocne w dopasowaniu śniegowców do nogi mogą być nie tylko ściągacze, ale również sznurowadła. Te nie tylko w takim wydaniu, jak te kojarzone z trzewikami. Dzięki temu każdy może znaleźć wersję idealną dla siebie. Zakup ciepłych i wygodnych śniegowców powinny zatem poprzedzić pytania i odpowiedzi na nie, które naszkicują nam obraz idealnej pary zimowych butów