5 par najwygodniejszych butów na jesień według Francuzek można odłożyć do pudełek, żeby czekały na nadejście wiosny, kiedy znów sprawdzą się idealnie. Do tej pory będą je zastępować inne modele. Zimowe buty Francuzek to kolejne 5 propozycji, które można wykorzystać o tej porze roku także w Polsce. Fashionistki znad Sekwany wytypowały je w charakterystyczny dla siebie sposób. To oznacza, że nie musimy się obawiać jednosezonowych hitów. Przecież od nich dużo chętniej wybierają ponadczasowe pewniaki, które będą nosić latami. Uniwersalny design i kolorystyka są zatem kluczowe. Potem pozostaje już tylko bezproblemowe tworzenie stylizacji. W końcu takie buty pasują do wszystkiego.

Zimowe buty Francuzek – Kozaki na obcasie

Francuzki uwielbiają wygodę i praktyczne rozwiązania, które pozwalają im na tworzenie nonszalanckich stylizacji, które oddają paryski szyk. To jednak nie oznacza, że muszą z czegokolwiek rezygnować. Wręcz przeciwnie. Doskonale wykorzystują zasadę, że to moda jest dla nich, a nie one dla mody i czerpią z niej pełnymi garściami, ale na własnych zasadach. Z tego powodu widok obcasów na nogach Francuzek wcale nie należy do rzadkości. Na klasycznych szpilkach jednak nie koniec. Szerokie i bardziej komfortowe w noszeniu słupki to także idealna opcja dla fashionistek znak Sekwany. Kozaki przed kolano na obcasie to zatem jeden z pewniaków w ich zimowych stylizacjach. Do tego warto podkreślić, że to jedna z par z listy ulubionych butów Francuzek.

 

Zimowe buty Francuzek – Kozaki na płaskiej podeszwie

Kozaki w stylizacjach Francuzek mogą przybierać rozmaite formy. Zmianom bowiem ulegają długości cholewki, materiały i oczywiście rodzaje obcasów. Dość często francuskie it-girls sięgają po najwygodniejszą opcję, a więc kozaki na płaskiej podeszwie. To bez wątpienia jednak z ich ulubionych par butów na zimę. Francuzki w tym przypadku najczęściej stawiają po prostu na nieśmiertelną czerń. Ten kolor w duecie z prostym fason pozwala ich zyskać bardzo uniwersalny model, który przez cały sezon bez żadnego trudu mogą dopasowywać do różnych stylizacji. Według nich takie buty to opcja do spodni, spódnic i sukienek.

 

Zimowe buty Francuzek – Botki na obcasie

Na liście ulubionych butów na obcasie Francuzek nie można pominąć klasycznych botków. Prosty model z cholewką sięgającą nad kostkę to w wielu garderobach obowiązkowa pozycja na zimę. Z uwagi na ich fason często po prostu łatwiej zestawić je chociażby z uwielbianymi przez Francuzki jeansami. Być może właśnie to przesądza o tym, że nie wyobrażają sobie bez nich swoich zimowych stylizacji. Do tego minimalistyczne botki są na tyle uniwersalne, że można je nosić przez cały dzień. Do pracy, przed i po niej lub na wieczorowe wyjście wedle uznania. To kolejna cecha, która sprawia, że w oczach Francuzek są na tyle wyjątkowe, że wracają do nich za każdym razem.

 

Zobacz także:

Zimowe buty Francuzek – Sztyblety

Dodatki Francuzek kojarzą nam się przede wszystkim z klasycznymi i uniwersalnymi modelami, które z łatwością można dopasować do właściwie każdej stylizacji. Czy zatem ich spojrzenie na takie elementy garderoby dopuszcza model butów z charakterystyczną gumą? Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Sztyblety Francuzek są zauważalne w ich zimowych zestawach. Najczęściej tę rolę pełnią dość subtelne i proste fasony, ale toporne sztyblety wylansowane przez dom mody Bottega Veneta nie są zupełnie wykluczone. Stylizacji z klasycznym płaszczem mogą dodać pazura, a przecież Francuzki nie stronią od takich rozwiązań.

 

Zimowe buty Francuzek – Śniegowce

Śniegowce to model, który od razu kojarzy nam się z zimowymi butami Skandynawek. Okazuje się jednak, że Francuzki też mają do niego słabość. Buty idealnie dopasowane do warunków o tej porze roku wybierają nie tylko na wyjazdy do zimowych kurortów. Noszą je także na co dzień. Być może nie są fankami ekstrawaganckich mukluków czy futurystycznych butów astronauty, ale klasyczne śniegowce w pełnie aprobują. W końcu te wygodne i uniwersalne buty to jedna z najlepszych opcji na zimę, a one lubię kiedy udaje się łączyć praktyczne podejście i dobry design.