Ulubione kosmetyki Francuzek, ich ubrania, dodatki i każdy element, który buduje ich wyjątkowy styl, to dla nas tematy, którym nieustannie się przyglądamy się. Do tej pory przygotowaliśmy już wiele podsumowań francuskiego stylu. Teraz przyszła kolej na kolejny element ich garderoby. Na warsztat bierzemy ulubione buty Francuzek. Te 7 modeli dostrzegamy w ich stylizacjach najczęściej. Wśród nich są opcje na każdą z pór roku, a do tego propozycje dla fanek obcasów i obuwia na płaskiej podeszwie. Każdy z tych trendów można też interpretować po swojemu. W końcu nonszalancki i swobodny styl Francuzek to tylko wskazówka, która ma nam dawać nowe opcje, a nie nas w jakiś sposób ograniczać.

Ulubione buty Francuzek – Baleriny

Baleriny to ostatnio przebój, ale właściwie to one nigdy na dobre nie zniknęły. Stale przypominała o nich między innymi Angelina Jolie. Przez cały czas chętnie nosiły je też Francuzki. Z tego powodu musiały znaleźć się na liście ich ulubionych modeli. Pisaliśmy już o tym wcześniej. Wtedy jednak skupiliśmy się jedynie na wiosennych butach Francuzek. O balerinach warto jednak wspomnieć także w szerszym ujęciu. Do ulubionych odsłon tego modelu ze stylizacji Francuzek można zaliczyć pikowaną parę z noskiem w kontrastującym kolorze, które są flagowym modelem domu mody Chanel. Na nich jednak nie koniec. Francuzki lubią klasykę i proste baleriny w stonowanej palecie mają pewne miejsce w ich szafach.

 

 

Ulubione buty Francuzek – Kozaki przed kolano

Inspiracji dotyczących uwielbianego przez Francuzki obuwia można szukać w kolekcjach rodzimych projektantów i projektantek. Na Chanel wcale nie koniec. W kolekcji Isabel Marant zauważamy ogromne przywiązanie do kozaków. Jest to widoczne także we francuskiej modzie ulicznej. Kozaki przed kolano noszą do wielu ubrań ze swoich szaf. Łączą je z sukienkami i spódnicami lub naciągają na nogawki spodni. Dzięki temu pokazują, jak z jednej pary wycisnąć maksimum drzemiącego w niej potencjału. W dodatku warto podkreślić, że kozaków nie noszą wyłącznie w zimie, ale również o innych porach roku.

 

 

Zobacz także:

Ulubione buty Francuzek – Klasyczne botki

W szafach Francuzek, a co za tym idzie także w ich stylizacjach, można zobaczyć nie tylko kozaki przed kolano, ale buty z jeszcze krótszą cholewką – botki. W tym przypadku fashionistki znad Sekwany przeważnie są zgodne i wybierają klasyczne fasony i uniwersalne kolory. Najczęściej w ich zestawach możemy zatem zobaczyć czarne botki na obcasie. Czy to będzie szpilka, czy gruby klocek, to już nie ma znaczenia. Nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby zastąpić takie modele wersją z płaską podeszwą. Jedno jest jednak pewne. Stawiając na klasyczne botki zyskamy model, który będzie pasował niemal do wszystkich rzeczy z naszej szafy. Francuzki noszą je na wiele sposobów i świetnie na tym wychodzą.

 

 

Ulubione buty Francuzek – Loafersy

Francuzki cenią sobie uniwersalne rozwiązania i widać to także w ich słabości do konkretnych modeli butów. Jednym z takich hitów prosto z ich szaf są loafersy. Proste i wygodne modele noszą nie tylko do swojej ulubionej stylizacji bazującej na jeansach, białej koszuli i trenczu. Z powodzeniem łączą je także z innymi spodniami, spódnicami lub sukienkami. To inspiracja idealna dla minimalistek i maksymalistek, bo w końcu te buty bez problemu można sparować z wieloma ubraniami.

 

 

Ulubione buty Francuzek – Sandały na szpilce

Stylizacje Francuzek często bazują na butach z płaską podeszwą, ale to nie znaczy, że w ogóle nie decydują się na obcasy. Mają słabość między innymi do sandałów na szpilce. Te można zobaczyć głównie w towarzystwie ulubionych sukienek Francuzek, ale na tym wcale nie koniec. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby łączyć je też z innymi rzeczami, które mają w swoich garderobach. Najczęściej stawiają na czarne szpilki, które z pewnością najłatwiej dopasować do rozmaitych stylizacji, ale na nich wcale nie koniec. Jeżeli chcesz pójść w ślady Francuzek to możesz zdecydować się na inny kolor. One w modzie cenią sobie swobodą, więc to ona powinna stanowić główną inspirację.

 

 

Ulubione buty Francuzek – Buty Mary Jane

Wygoda w przypadku Francuzek często jest stawiana na pierwszym miejscu. Z tego powodu idealną alternatywą dla butów na wysokich obcasach, które nie dla każdego są komfortowe w noszeniu, są buty Mary Jane. Czółenka osadzone na niskim obcasie z pojedynczym paskiem lub nawet kilkoma z przodu to model idealny do mini z listy ulubionych spódnic Francuzek, ale nie tylko do niej. W stylizacjach można je zobaczyć w bardzo różnorodnych odsłonach, ale jest też punkt wspólny. Wiele Francuzek w ich przypadku stawia na konkretny trik stylizacyjny. Ten polega na noszeniu butów Mary Jane na białe skarpety. To inspiracja jak się okazuje nie tylko w duchu stylizacji inspirowanych szkolnym mundurkiem.

 

 

Ulubione buty Francuzek – Chodaki

Wśród ulubionych modeli Francuzek można też wymienić chodaki. Klapki w tak oryginalnej odsłonie świetnie współgrają z kwiecistymi sukienkami z ich szaf tworząc zestawy w stylu boho, jak i casualowym zestawami bazującymi na ulubionych jeansach Francuzek oraz eleganckimi z garniturem lub przynajmniej spodniami od niego zestawionymi z koszulą. W ten sposób chodaki można zobaczyć w wielu odsłonach, a to owocuje świeżymi inspiracjami, które możemy wykorzystać we własnych stylizacjach inspirowanych francuskim stylem.