Tommy Dorfmann, którego możecie kojarzyć z roli Ryana Shavera z popularnego serialu Netflixa 13 powodów zrobił coming out. „Jestem transpłciową kobietą. Posługuję się zamkami ona/jej. Mam na imię Tommy” – wyznała 29-letnia gwiazda w wywiadzie dla magazynu Time, a także w swoim wpisie na Instagramie, gdzie opublikowała zdjęcia swojego aktualnego looku. 

„Od roku prywatnie identyfikuję się i żyję jako kobieta – kobieta trans. To zabawne myśleć o tym jak o coming oucie, ponieważ nigdy się nie ukrywałam. Postrzegam to jako ponowne przedstawienie siebie jako kobiety, już po korekcie płci. Coming out jest zawsze postrzegany jako wielkie odkrycie, ale ja się nie ukrywałam” – zdradziła Tommy. 

Tommy Dorfman jest transpłciową kobietą. Aktorka zdradziła kulisy swojego coming outu

Kto obserwuje aktorkę na Instagramie (@tommy.dorfmann) mógł śledzić proces tranzycji Tommy już od jakiegoś czasu. Gwiazda 13 powodów robiła to w pełni świadomie, wykorzystując media społecznościowe do podzielenia się ze światem swoją decyzją. Jak twierdzi w ten sposób stworzyła „kapsułę czasu” i pokazała „ciało żyjące w bardziej płynnej przestrzeni”. „Istnieje też opcja, na którą tak naprawdę nie mogłam sobie pozwolić, czyli zniknięcie na dwa lata i powrót z nowym imieniem, nową twarzą i nowym ciałem. Ale nie chciałam tego” – stwierdziła Tommy. W swoim wpisie na Instagramie Tommy dziękuje również wszystkim osobom, które „kroczyły tą ścieżką, przełamywały bariery i ryzykowały, by żyć autentycznie”. „Pokazały mi, kim jestem, jak żyć, celebrować siebie i znajdować swoje miejsce w tym świecie” – dodała. 

A dlaczego pozostała przy swoim imieniu? Aktorka powiedziała w wywiadzie, że jest bardzo przywiązana do tego imienia. „Zostałam tak nazwana po bracie mojej mamy, który odszedł miesiąc po tym, jak się narodziłam (…) który trzymał mnie, gdy umierał. To jest ewolucja Tommy. Staję się Tommy coraz bardziej”.

Tommy przyznała także, że fakt, że jest transpłciową kobietą rzutuje na jej dalszą karierę dość szczególnie, bo właśnie w takim wydaniu chciałaby pojawiać się na ekranie i nie jest zainteresowana graniem męskich postaci. Zdradziła, że aktualnie pracuje z Leną Dunham nad projektem, w którym po raz pierwszy zagra żeńską rolę. „Oddzielenie mojej osobistej tranzycji i tranzycji zawodowej nie jest możliwe, ponieważ moje ciało i twarz są połączone z karierą. Najbardziej kojarzona jestem z rolą wrednego poety-geja w operze mydlanej i obawiałam się, że przez tranzycję w życiu osobistym stracę jakąkolwiek karierę” – powiedziała w rozmowie z Time Tommy. Te obawy pojawiły się już w 2017 roku, kiedy to Tommy dokonała pierwszych zmian i ogłosiła, że jest osobą niebinarną, posługując się zaimkami they/them (oni/im). Chwilę wcześniej, w kwietniu 2015 roku Tommy Dorfman zaręczyła się z Peterem Zurkuhlenem, zaś rok później para wzięła ślub. Razem można było ich zobaczyć m.in. w kampanii marki BOSS promującej kolekcję wspierającą społeczność LGBTQ+.