W związku z pandemią koronawirusa wszystkie kulturalne wydarzenia w miarę możliwości przeniosły się do internetu. W sieci można obejrzeć filmy, które miały wejść na ekrany kin, niektóre teatry transmitują swoje spektakle, ale zdecydowanie największą popularnością cieszą się koncerty live. Dla swoich fanów, którzy siedzą w domach w ramach kwarantanny, na Instagramie koncert dali np. Chris Martin z grupy Coldplay, Niall Horan, Charlie Puth, P!ink, John Legend czy Shawn Mendes i Camila Cabello.  Jak dowiedzieć się, czy wasi ulubieni wykonawcy zamierzają dać koncert na Instagram Stories? To proste – trzeba ich po prostu obserować na Instagramie i śledzić na bieżąco. Jeśli akurat prowadzą transmisję live, to może oznaczać, że właśnie trwa ich instagramowy koncert!

Polskie filmy online, które warto zobaczyć >>>

Gwiazdy organizują darmowe koncerty online. Wśród nich również Danna Paola, czyli Lu z serialu Szkoła dla elity 

O krok dalej postanowiła pójść marka Stradivarius i z grania na żywo uczynić specjalną akcję. Mowa o #MusicToStayHome. Jej ideą jest dostarczenie muzyki zarówno uznanych artystów, jak i nowych talentów, do domu wszystkich tych, którzy zechcą dołączyć do projektu. Inicjatywa będzie odbywać się za pośrednictwem profilu marki Stradivarius, który obserwuje prawie 7 milionów osób. Projekt #MusicToStayHome startuje 23 marca o godzinie 20:30. A pierwszą artystką, która da koncert na Instagramie Stradivarius będzie Danna Paola, czyli Lu z serialu Netflixa Szkoła dla elity. Danna, oprócz wielu ról filmowych, telewizyjnych i teatralnych, ma także na koncie pięć studyjnych albumów z czego ostatni – SIE7E ujrzał światło dzienne w tym roku po siedmioletniej przerwie.

Co więcej, profil @stradivarius zamieni się w prawdziwy talent show, ponieważ wszyscy chętni będą mogli zaoferować swoją muzykę milionom widzów. Jak mogą to robić? Wystarczy wejść na stronę, wysłać próbkę swoich możliwości – wideo lub po prostu nagranie audio, a najlepsi zostaną wyłonieni jako kolejne gwiazdy projektu #MusicToStayHome i zaprezentują się na żywo.

Vanessa Hudgens w ogniu krytyki za to, co powiedziała o koronawirusie >>>