Siedząc w domu i mając więcej czas na nadrabianie filmowych zaległości warto poświęcić więcej uwago polskim produkcjom. Polskie kino w ostatnim czasie ma się bardzo dobrze. Rodzime produkcje święcą triumfy na najważniejszych festiwalach na całym świecie, docenia je także Hollywood i tamtejsza Amerykańska Akademia Filmowa. Dlatego warto być na bieżąco z tym, co w ostatnim czasie oraz nieco wcześniej ujrzało światło dzienne. Polskie filmy, które warto znać, bez problemu obejrzycie online. Oczywiście z legalnego źródła. Jakie produkcje szczególnie polecamy i gdzie je znaleźć?

Polskie filmy online. Co obejrzeć?

W lesie dziś nie zaśnie nikt (2020), reż. Bartosz M. Kowalski

To jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów 2020 roku. Pierwszy rodzimy slasher reżysera, któremu odwagi za kamerą nie brakuje (ma na koncie głośny Plac zabaw) z gwiazdorską i bardzo młodą obsadą: Julią Wieniawą, Wiktorią Gąsiewską, Gabrielą Muskałą czy Mirosławem Zbrojewiczem w rolach głównych. Do kin nie trafił, bo z powodu pandemii koronawirusa jego premiera została przesunięta. Nie na długo! Bez problemu obejrzycie go na platformę Netflix. I przekonacie się, czym grozi letni obóz w środku lasu bez dostępu do internetu.

Sala samobójców. Hejter (2020), reż. Jan Komasa

Sala samobójców. Hejter to kontynuacja Sali samobójców Jana Komasy z 2011 roku, ale i też zupełnie nowa historia. Głównym bohaterem filmu jest Tomasz Giemza (w tej roli Maciej Musiałowski), który zostaje wydalony z uczelni i zatrudnia się w agencji reklamowej, która okazuje się fabryką internetowego hejtu. Na celowniku Tomka pojawiają się jego wymuszeni i bogaci znajomi: państwo Krasuscy oraz ich córka Gabi (Vanessa Aleksander), młoda influencerka (Julia Wieniawa) oraz kandydat na prezydenta Warszawy (Maciej Stuhr). Film przerażający i do bólu aktualny. Obejrzycie go m.in. na platformie Player.pl.

„Sala samobójców. Hejter” obejrzycie online! Wiemy, gdzie dostępny będzie film Jana Komasy >>>

Boże Ciało (2019), reż. Jan Komasa

Kolejny film Jana Komasy którego również nie można przegapić. Nominowana do Oscara historia Daniela (genialnie zagranego przez Bartosza Bielenię), który marzy o tym, aby zostać księdzem. Niestety, jego przeszłość, czyli pobyt w zakładzie poprawczym, przekreśla jego plany. Kiedy trafia do niewielkiej miejscowości, zamiast do zakładu stolarskiego, gdzie miał pracować, trafia na plebanię. I zaczyna udawać księdza. Jego niecodzienne praktyki początkowo szokują do konserwatywną i straumatyzowaną społeczność, ale w końcu zjednują sobie wiernych. Do obejrzenia na Player.pl lub vod.pl.

Zobacz także:

Słodki koniec dnia (2019), reż. Jacek Borcuch

Reżyser Wszystko, co kocham i Nieulotne akcję swojego ostatniego filmu osadził we Włoszech. A dokładnie we etruskim mieście Volterra. Tam od lat mieszka główna bohaterka Maria (Krystyna Janda), polska poetka, laureatka Nagrody Nobla, autorytet moralny. Gdy podczas odwiedzin córki (Kasia Smutniak) dowiaduje się, że w Rzymie doszło do zamachu terrorystycznego, bezkompromisowość i niepoprawność polityczna Marii okazuje się mieć dramatyczne konsekwencje. Słodki koniec dnia zobaczycie online w serwisie vod.pl.

Netflix, HBO GO, Amazon Prime Video, Apple TV+ – ile kosztuje abonament i jak wygląda okres próbny? >>>

Proceder (2019), reż. Michał Węgrzyn

Proceder to historia Tomasza Chady, którego fanom polskiego rapu przedstawiać nie trzeba. Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach, Chada, grany Piotra Witkowskiego, przez ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Zostawiając zszokowanych fanów, a także swoją ukochaną (w tej roli Agnieszka Więdłocha). Muzyka była całym jego życiem – pasją oraz światem, w który uciekał, gdy rzeczywistość. Jeśli nie mieliście okazji jeszcze zobaczyć tego obrazu, zaległości nadrobicie na Netflix.

Córka trenera (2019), reż. Łukasz Grzegorzek

Upalne lato. Maciej Kornet (Jacek Braciak) podróżuje po Polsce wraz z 17 letnią Wiktorią, w którą wciela się Karolina Bruchnicka, jedna z Kobiet Glamour 2019 roku. A ich trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym. Wiktoria jest typową córeczką tatusia, który chciałby, aby była najlepsza. On też jest jej całym światem. Wszystko się zmienia, kiedy dołącza do nich ten trzeci, czyli Igor (Bartłomiej Kowalski), świetnie zapowiadający się zawodnik, którego Kornet zaczyna trenować. Córka trenera to pełna dyskretnego humoru historia o poszukiwaniu własnej drogi. Film znajdziecie na platformie HBO GO

CZYTAJ DALEJ >>>