Oscary 2022: nominacje dla „West Side Story”

Broadwayowski musical „West Side Story” został przeniesiony na wielki ekran przez  Roberta Wise'a i Jerome'a Robbinsa w 1961 roku i z miejsca został obwołany arcydziełem. 6 dekad później do kin trafiła „reekranizacja” Stevena Spielberga i choć do wielu reżyserskich wyborów można się przyczepić, trzeba przyznać, że produkcja z 2021 roku została zrealizowana po mistrzowsku, w sposób widowiskowy, spektakularny.

Nie bez kozery film został nominowany do Oscarów w aż 7 kategoriach:

  • najlepszy film - Kristie Macosko Krieger, Steven Spielberg,
  • najlepsza aktorka drugoplanowa - Ariana DeBose,
  • najlepszy reżyser - Steven Spielberg,
  • najlepsza scenografia - Adam Stockhausen, Rena DeAngelo,
  • najlepsze kostiumy - Paul Tazewell,
  • najlepszy dźwięk - Andy Nelson, Brian Chumney, Gary Rydstrom, Shawn Murphy, Tod A. Maitland.

Aktorka wcielająca się w pierwszoplanową postać Marii Vasquez, Rachel Zegler, nie otrzymała nominacji. Zażywszy jednak na to, że „West Side Story” z pewnością  zakończy noc z kilkoma Oscarami, trudno sobie wyobrazić, iż mogłoby jej zabraknąć na ceremonii rozdania najważniejszych nagród w branży filmowej. Tymczasem – jak ujawniła aktorka – prawdopodobnie ​​nie weźmie udziału w tegorocznej ceremonii rozdania Oscarów, ponieważ nie została zaproszona.

Oscary 2022: Rachel Zegler nie dostanie zaproszenia?

20-letnia Rachel Zegler  rolę w adaptacji kultowego musicalu dostała podobno po pokonaniu 30 tysięcy innych kandydatek. Za swój występ w „West Side Story” otrzymała Złoty Glob dla najlepszej aktorki w komedii lub musicalu. Tym samym została najmłodszą w historii zwyciężczynią w tej kategorii. W związku z tym wydawać by się mogło, że jej obecność na gali wręczenia Oscarów jest bardziej niż pewna. Tymczasem życie zaskakuje...

Pod instagramowym wpisem aktorki z 20 marca jedna z fanek zapytała, w jakiej kreacji Rachel wystąpi na Oscarach 2022. Zegler odpowiedziała, że prawdopodobnie zdecyduje się na dresy, gdyż nie otrzymała zaproszenia na galę. Ta wiadomość oburzyła internautów i internautki. W odpowiedzi na ich emocjonalne reakcje Rachel w kolejnym komentarzu wyjaśniła, że „próbowała wszystkiego, ale nie wydaje jej się, żeby to się miało wydarzyć”. Zapewniła jednocześnie, że będzie kibicować ekipie „West Side Story” z domu i podziękowała fankom i fanom za wsparcie.

Mam nadzieję, że w ostatniej chwili wydarzy się jakiś cud i będę mogła osobiście celebrować nasz film, ale cóż, tak to czasem bywa. Dzięki za wszystkie reakcje – ja też jestem rozczarowana.

Oscary 2022 w Glamour.pl

Tegoroczna, 94. ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej odbędzie się 27 marca w Dolby Theatre w Los Angeles. Galę rozdania Oscarów będzie można oglądać na żywo od godziny 2 (polskiego czasu) w nocy z niedzieli na poniedziałek do godziny 6 rano w CANAL+; skrót wydarzenia z najważniejszymi momentami imprezy będzie dostępny do zobaczenia w poniedziałek 28 marca o godz. 22.

Na Glamour.pl oraz w mediach społecznościowych polskiej edycji magazynu „Glamour” będziemy dla was na bieżąco relacjonować galę - od czerwonego dywanu po after parties. Bądźcie z nami!

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.