Gwiazdki Michelin 2020 przyznane! Polskie restauracje w Czerwonym Przewodniku Michelin „Main Cities of Europe 2020”

Gwiazdki Michelin 2020 zostały przyznane! A to dla restauracji najlepsze możliwe wyróżnienie. Tym bardziej cieszymy się więc, że w tegorocznym prestiżowym Czerwonym Przewodniku Michelin, wśród restauracji z 39 miast, w 23 krajach, znalazły się aż trzy polskie restauracje, które mogą się pochwalić gwiazdkami! Do restauracji Senses i Atelier Amaro, które gwiazdką Michelin wyróżniono także w roku ubiegłym, dołączyła kolejna polska restauracja – krakowska Bottiglieria 1881, serwująca nowoczesną polską kuchnię i szczególnie ceniona za szeroki wybór win.

Gwiazdki Michelin 2020: Krakowska restauracja Bottiglieria 1881 wyróżniona gwiazdką Michelin 2020! 

Zestawienie restauracji wyróżnionych w najnowszym Czerwonym Przewodniku Michelin „Main Cities of Europe 2020”, poznaliśmy w piątek, 19 czerwca 2020 roku, w dniu premiery przewodnika. I bez wątpienia to dobry dzień dla restauracji Bottiglieria 1881 – pierwszej krakowskiej restauracji, i trzeciej restauracji w Polsce, która nie tylko została opisana w prestiżowej publikacji, ale i wyróżniona gwiazdką Michelin, przyznawaną przez specjalnych inspektorów, którzy lokale odwiedzają anonimowo, oceniając nie tylko smak potraw, ale i poziom usług w restauracji. Swoje gwiazdki zachowały także dwie warszawskie restauracje – Senses i Atelier Amaro już wcześniej wyróżnione prestiżowym symbolem, między innymi rok temu.

Czerwony Przewodnik Michelin „Main Cities of Europe 2020”: Polskie restauracje wyróżnione BIB Gourmand

Ale to nie koniec dobrych wiadomości dla polskich restauracji. Aż siedem z nich otrzymało wyróżnienie BIB Gourmand przyznawane za korzystny stosunek jakości potraw do ich ceny. Dwie z nich wyrożnienie otrzymało w tym roku po raz pierwszy. Mowa o warszawskiej restauracji Szóstka, a także krakowskim lokalu Fiorentina, które dołączyły do nagrodzonych już wcześniej restauracji: Kieliszki na Hożej, Zazie, Ale Wino, Brasserie Warszawska oraz Butchery and Wine. Jeśli więc w weekend planowaliście jeść na mieście, wiecie już co robić. Trudno o lepszą rekomendację!

Gwiazdki Michelin 2020: Jakie jeszcze restauracje zdobyły wyróżnienie po raz pierwszy?

W tym roku po raz pierwszy gwiazdki Michelin otrzymały także: słoweńska restauracja Atelje zlokalizowana w Lublanie oraz austriackie lokale APRON i The Glass Garden. Słowenia otrzymała także swoje pierwsze wyróżnienie BIB Gourmand, które trafiło do restauracji Na Gradu.