Premiera nowego filmu o Jamesie Bondzie była wielokrotnie przekładana. W końcu udało się zaprezentować „Nie czas umierać” na dużym ekranie. Premiera przyciągnęła wiele gwiazd.

Premiera nowej części przygód Jamesa Bonda – „Nie czas umierać”

Premiera filmu „Nie czas umierać” miała odbyć się pod koniec kwietnia 2020 roku. Z uwagi na skalę zachorowań na koronawirusa i związane z tym restrykcje, które dotyczyły także zamykania kin, jego wprowadzenie na ekrany odłożono do listopada. Jesienią sytuacja nie uległa jednak poprawie do tego stopnia, żeby nowa część przygód Jamesa Bonda mogła trafić na wielki ekran. Premierę trzeba było przełożyć po raz kolejny. Następnym prognozowanym terminem była wiosna 2021 roku. W tym czasie wciąż sytuacja pandemiczna nie pozwalała na bezpieczne zorganizowanie wydarzenia. Produkcja wyznaczyła kolejny termin na listopad. Skala zachorowań jednak znów przybiera na sile, więc zdecydowano się przyspieszyć premierę. Ostatecznie odbyła się ona 28 września. Oznacza to, że miłośnicy filmów o Jamesie Bondzie musieli czekać prawie półtora roku dłużej, niż to było pierwotnie zakładane.

Gwiazdy na premierze filmu „Nie czas umierać” – kto pojawił się na czerwonym dywanie?

Premiera nowej części o przygodach Jamesa Bonda była wielokrotnie przekładana. Ostatecznie film „Nie czas umierać” doczekał się oficjalnej prezentacji. Na londyńskiej premierze pojawili się nie tylko odtwórcy głównych ról i osoby związane z produkcją, ale również przedstawiciele rodziny królewskiej. Wśród zaproszonych gości byli księżna Kate i książę William, a także księżna Camilla z księciem Karolem. Obie panie zachwyciły swoimi kreacjami. Księżna Kate na tę okazję wybrała złotą suknię obszytą cekinami od Jenny Packham. Wybór błyszczącej kreacji nie był przypadkowy. Suknia była inspirowana modelem od Bruce'a Oldfielda, w którym księżna Diana była na premierze innego Bonda - „Zabójczy widok” z Rogerem Moorem. Związek z tą kreacją miała też inna suknia. Mowa o modelu wybranym przez księżną Camillę. Niebieska kreacja, także ozdobioną mieniącymi się krążkami, choć nie przypominała sukni księżne Diany, to również pochodziła z kolekcji Bruce’a Oldfielda. Spojrzenia przyciągały jednak nie tylko członkinie rodziny królewskiej.

Wieczór należał do odtwórców głównych ról. Daniel Craig, który po raz ostatni wcielił się w rolę Jamesa Bonda, na premierze pojawił się w aksamitnej marynarce w kolorze fuksji, którą dopełniały klasyczne ubraniami i dodatkami w kolorach bieli i czerni. Rami Malek, czyli filmowy Safin, postawił na ponadczasowy smoking. Léa Seydoux, odtwórczyni roli Madeleine Swann, wybrała biało-srebrną suknię. Lashana Lynch, która w filmie występuje pod imieniem Nomi, postawiła na żółto-czarną kreację. Naomie Harris, która wcieliła się w rolę Eve Moneypenny, na premierę wybrała białą błyszczącą tubę. Ben Whishaw , czyli filmowy Q, zdecydował się na klasyczny czarny smoking z ozdobnymi klapami od Alexandra McQueena. Na wydarzeniu pojawiła się też Billie Eilish, która jest wykonawczynią głównej piosenki do „Nie czas umierać”. Gwiazda nie zdecydowała się jednak wystąpić w sukni. Zamiast tego wybrała czarny komplet z koszulą i szerokimi spodniami.

Kiedy polska premiera filmu „Nie czas umierać”?

Widzowie nie będą musieli długo czekać na polską premierę filmu „Nie czas umierać”. Oba wydarzenia dzieli tylko kilka dni. Nowy film o Jamesie Bondzie trafi do polskich kin już 1 października.